Aranżacja salonu z aneksem

Chcemy z narzeczoną urządzić w pełni funkcjonalnie nasz salon połączony z aneksem kuchennym. Ona kocha samoloty, ja oświetlenie ledowe i funkcjonalność. W salonie planujemy narożnik, stół dla 4 - 6 osób, stolik kawowy, meblościankę z wnęką na telewizor. Kolory, jakie lubimy to fiolet, biel, cappuccino, ecru.

W aneksie kuchennym od lewej strony: lodówka (L), zmywarka (Z, 60 cm szer.), szafka ze zlewem i koszami na śmieci, szuflady. Przy drugiej ścianie cargo, płyta grzewcza z piekarnikiem pod spodem, szafka narożna z półką lub wysuwanymi koszami, na końcu ("półwysep" kuchenny) 2 szafki z szufladami (szuflady to najbardziej funkcjonalna forma przechowywania w kuchni). Szafki wiszące - na ścianie z lodówką szafki do sufitu, na ścianie z płytą grzewczą podobnie, okap podszafkowy. Szafki wiszące zrównane głębokością z zabudową meblową między kuchnią a kanapą w salonie (w zabudowie zamykane szafki lub otwarte półki - w zależności od potrzeb).

W salonie proponuję prostą kanapę zamiast narożnika - narożnik sprawi, że wnętrze będzie wyglądało na przytłoczone.

Na ścianie z tv szafki - stojąca i wisząca. Można zrobić tu zabudowę na całą ścianę, lub jej większą część, ale będzie dosyć płytka ze względu na drzwi balkonowe.

Aranżacja salonu z aneksem Aranżacja salonu z aneksem
Rys.1. Rzut mieszkania. Rys.2. Rzut salonu z aneksem.

Fronty mebli kuchennych proponuję wykonać w takim kolorze, jak na zdjęciu poniżej (kuchnia Ikea) - lub dopasować je kolorem do stolika kawowego, jeśli zostanie zakupiony ten proponowany poniżej. Blat kuchenny w kolorze czarnym. Na ścianie białe szkło. 

W salonie biało - szara sofa z funkcją spania. Na suficie nad stolikiem kawowym nowoczesna biało - srebrna lampa wisząca.

Ściana za kanapą i ściana za tv (wraz z sąsiadującą z nią ściną w hallu, na której są drzwi do sypialni) w kolorze fioletowym. Pozostałe ściany w kolorze białym. 

Na oknie białe gładkie firanki i jasnoszare zasłony w białe pasy.

Na podłodze pod stolikiem kawowym fioletowy dywan.

Na ścianie nad sofą zdjęcia samolotów (czarno - białe) w srebrnych ramach.

Szafki obok kanapy i szafki pod i nad tv - korpusy w kolorze szafek kuchennych, fronty białe lakierowane na wysoki połysk. 

Sufit - podwieszamy część sufitu nad aneksem kuchennym, umieszczając w nim punkty oświetleniowe. Na końcu podwieszenia od strony salonu robimy "półkę", na której umieszczamy taśmę led.

Aranżacja salonu z aneksem Aranżacja salonu z aneksem
Inspiracja do wykonania mebli kuchennych, fot. IKEA. Sofa Venus 3DL, biało - szara, wym: 197 x 89 x 97 cm, AGATA MEBLE, 1499 zł
Aranżacja salonu z aneksem Aranżacja salonu z aneksem
Żyrandol DNA z tworzywa sztucznego, dostępny w trzech kolorach i czterech rozmiarach, Next, MESMETRIC, od 860 zł Stół Sokrates, MEBLE.PL, 471 zł. Krzesło PO16W PP, MEBLE.PL, 249 zł.
Aranżacja salonu z aneksem Aranżacja salonu z aneksem
Farba do ścian Lofty Violet, Beckers. Dywan Lucca Inspire, fioletowy, wym: 120 x 170 cm, LEROY MERLIN, 165 zł
Aranżacja salonu z aneksem Aranżacja salonu z aneksem
Zasłona Sima Inspire, szara, wym: 140 x 260 cm, LEROY MERLIN, 69,99 zł / szt. Ława Vivian, wym: 120 x 60 x 45 cm, MEBLE.PL, 425 zł