Miejsce do spania w salonie

Posiadamy mieszkanie 53 m2 z dwoma pokojami, oddzielną kuchnią i łazienką. Nie posiadamy piwnicy, przez to mieszkanie zrobiło się ciasne. Jeden pokój zajmują 2 chłopcy, a drugi my. Czy dałoby się zaaranżować mieszkanie w taki sposób, by zmieścić w nim dodatkowe duże szafy i sypialnię dla nas - chociaż taka małą na samo łóżko?

W salonie miejsce do spania zostało zaaranżowane przy ścianie, za którą jest kuchnia. Za łóżkiem zagłówek (na zamówienie u stolarza) z płyty z blatem, na którym będzie można odkładać rzeczy, które zwykle znajdują się na szafce nocnej (na którą tutaj szkoda miejsca). W "nogach" łóżka szafy, które zastąpią ściankę. Z drugiej strony łóżko zasłaniane zasłoną zamocowaną na szynie na suficie.

Przy ścianie za sofą zabudowa na wymiar. Po bokach szafy, na środku zabudowa o wys. kanapy - z blatem, który można podnieść - w środku schowki na koce, zapasową pościel, poduszki - w zależności od potrzeb (ten fragment zabudowy przypomina nieco skrzynię). Wyżej na ścianie szafki wiszące z półkami w środku.

Tv na ścianie, pod nim szafka stojąca, nad nim szafki wiszące (do sufitu). Z boku przy ścianie z oknem szafa.

Miejsce do spania w salonie Miejsce do spania w salonie
Rys.1. Rzut mieszkania - obecny układ. Rys.2. Rzut salonu - propozycja aranżacji.