Pokój dla małej dziewczynki

Proszę o pomoc w aranżacji pokoju dla małej dziewczynki. Ze względu na mały metraż mam problem z doborem koloru. W pokoju jest duża szafa wnękowa, która musi zostać. Mamy też komodę (120 x 45 cm), łóżeczko (120 x 60 cm) oraz 2 rowery, na które nie mamy miejsca nigdzie indziej.

Proponuję zrobić coś w rodzaju szafy, w której zostaną schowane rowery. Ze względu na bezpieczeństwo dziecka będzie najlepiej, jeśli nie będzie ono miało na co dzień w ogóle dostępu do rowerów. Aby zajmowały mniej miejsca, należy w schowku umieścić uchwyt, który utrzyma je w pozycji pionowej (na tylnym kole).

Pokój dla małej dziewczynki Pokój dla małej dziewczynki
Pokój, który stanie się sypialnią dziecka.

Z boku schowka na rowery półki na zabawki (jedno i drugie w kolorze łóżeczka i komody), dalej łóżeczko i na końcu komoda. 

Na całej długości ściany za mebelkami kładziemy tapetę z dziecięcym motywem. Pozostałe ściany (z drzwiami i z oknem) malujemy na kolor jasnozielony.

Zamiast firanki na oknie roleta rzymska w kolorze zielonym (ciemniejszym niż kolor ściany). Przy zamówieniu należy dopasować wymiary rolety do okna (roleta powinna być od niego nieco szersza).

Pokój dla małej dziewczynki Pokój dla małej dziewczynki
Rys.1. Rzut pokoju - propozycja aranżacji. Tapeta ścienna Piękne Ptaki, BEAUTIFULHOME.PL, 159 zł / rolka
Pokój dla małej dziewczynki Pokój dla małej dziewczynki
Lampa wisząca Motion, biała, śr. 350 mm, LAMPY.PL, 288,90 zł Farba do ścian Dulux Kolory Świata Pąki Akacji, poj. 2,5 l, DULUX, 49 zł
Pokój dla małej dziewczynki Pokój dla małej dziewczynki
Dywan Lorena Canals, beżowy, wym: 120 x 160 cm, PIPPIN.PL, 576 zł Roleta rzymska Padva, tkanina 136-22, różne wymiary, DEKORIA.PL, cena uzależniona od rozmiaru