Połączenie 2 mieszkań w 1

Chcemy połączyć 2 mieszkania w 1. Do mieszkania będzie dołączony fragment zewnętrznego korytarza. Jesteśmy parą bez dzieci, więc chcieliśmy z mieszkania po prawej utworzyć część dzienną (otwarta kuchnia połączona z salonem i jadalnią), a z mieszkania po lewej część sypialnianą z główną sypialnie od tarasu, gabinetem i pokojem gościnnym (kiedyś w razie potrzeby pokój dziecięcy). Chcielibyśmy utrzymać dwie łazienki, jedną dla gości, drugą w części sypialnianej. Problematyczne wydają się mnożące się korytarze i korytarzyki. Zależy nam na otwartej funkcjonalnej przestrzeni.

Wejście do mieszkania zostało umieszczone centralnie. Część lokalu po lewej stronie to strefa nocna z sypialnią gospodarzy (połączona z garderobą i łazienką), pokojem dziecka (na razie pokój gościnny). Naprzeciwko drzwi wejściowych gabinet. Prawa strona mieszkania to część dzienna z salonem, aneksem kuchennym i łazienką.

Sypialnia gospodarzy została zaaranżowana bez dostępu do tarasu, ponieważ w tym miejscu jest możliwość połączenia jej z wygodną garderobą i wejściem do łazienki. W sypialni znalazło się duże podwójne łóżko, po bokach szafki nocne robione na wymiar. Na ścianie naprzeciwko łóżka tv. Do garderoby prowadzą 2 wejścia (drzwi przesuwne). We wnęce obok komina można umieścić buty lub np odkurzacz. W łazience wanna (W), sedes, 2 umywalki (U) na szafce z szufladami pod spodem. W razie potrzeby można w tej łazience zrobić dodatkowe wejście - od strony korytarza.

W pokoju dziecka kiedyś znajdzie się szafa na całej szerokości ściany, łóżko i biurko - blat na wymiar we wnęce z szufladami pod spodem i półkami wiszącymi. Na razie może to być pokój gościnny (podwójne łóżko zamiast pojedynczego i biurka).

Gabinet - blat na wymiar pod oknem, z boku we wnęce półki.

Połączenie 2 mieszkań w 1 Połączenie 2 mieszkań w 1
Rys.1. Rzut dwóch mieszkań, które mają zostać połączone w jedno. Rys.2. Rzut mieszkania powstałego po połączeniu dwóch mniejszych - propozycja aranżacji.

W salonie sofa narożna, stolik kawowy, szafka z tv, fotel. 

Między salonem a kuchnią stół z 6 krzesłami.

W kuchni od lewej strony: lodówka (L), szuflady, szafka narożna z półką lub koszami obrotowymi, płyta grzewcza z piekarnikiem pod spodem, cargo, szafka narożna (z jednym bokiem o dł. 110 cm) z wysuwanymi koszami, szafka ze zlewem i koszami na śmieci, małe cargo, zmywarka (Z).

W łazience prysznic z odpływem liniowym (PR), umywalka na szafce (U), sedes i zabudowa do sufitu z pralką (P).