Przebudowa parteru domu

Chcielibyśmy przebudować parter domu. Podoba nam się układ salonu i jadalni, może z wyjątkiem tego szerokiego okna na ścianie bocznej. Co do reszty, bardzo zależałoby nam, by zmieściła się mała łazienka, pomieszczenie gospodarcze (najlepiej ze spiżarnią), kuchnia oraz mały gabinet do pracy. Jesteśmy otwarci na wszelkie zmiany, które nie wpłyną na wygląd zewnętrzny budynku. 

Gabinet do pracy został zlokalizowany w miejscu. które wcześniej zajmowała łazienka - ze względu na położenie okna. Blat roboczy na wymiar, po drugiej stronie szafki i półki na książki i dokumenty. 

Toaleta została przeniesiona bliżej salonu. Znalazł się w niej sedes i umywalka na blacie (na wymiar), pod którym można zrobić szuflady na kosmetyki, detergenty, papier toaletowy.

Spiżarnia w tym samym miejscu, co poprzednio - ale z wejściem od strony przedpokoju, a nie kuchni - po to, by w kuchni wygospodarować miejsce na stół z krzesłami. Półki dopasowujemy do rzeczy, które będą tam przechowywane.

W kuchni w zabudowie meblowej od lewej strony: szuflady, szafka ze zlewem i koszami do segregacji śmieci, zmywarka (Z), szafka narożna z półką lu koszami obrotowymi, płyta grzewcza z piekarnikiem, szuflady, na końcu lodówka (L).

Przebudowa parteru domu Przebudowa parteru domu
Rys.1. Rzut parteru domu - stan obecny. Rys.2. Rzut parteru domu - propozycja przebudowy i aranżacji.