Rozplanowanie kuchni

Proszę o pomoc w aranżacji kuchni. Chciałabym, aby znalazły się tu: lodówka, zmywarka, piekarnik+ mikrofalówka (może być w słupku), płyta gazowa. Nie chcę, aby zlew znajdował się pod oknem. Marzy mi się w kuchni blat barowy lub przedłużenie blatu roboczego. Dodatkowym plusem byłoby umiejscowienie np. nowoczesnego narożnika z małym stołem, tylko nie wiem czy stół + blat to nie za dużo na taką kuchnię?

Proponuję zrezygnować z narożnika na rzecz stołu z krzesłami. Ewentualnie - by było nieco wygodniej - można przy ścianie zrobić tapicerowane siedzisko na zamówienie (tapicerka również na ścianie - funkcja oparcia; inspiracja do wykonania takiego rozwiązania na zdjęciu poniżej). 

W zabudowie kuchennej od lewej: zmywarka, szafka ze zlewem 2 - komorowym i koszami do segregacji śmieci, szafka narożna z wysuwanymi koszami, dalej kilka szafek z szufladami (to najwygodniejsza forma przechowywania w kuchni), ponownie szafka narożna - z koszami obrotowymi lub półką, płyta grzewcza z szufladami pod spodem, niskie cargo, lodówka, wysokie cargo, na końcu słupek z piekarnikiem i mikrofalówką w zabudowie.

Rozplanowanie kuchni Rozplanowanie kuchni Rozplanowanie kuchni 
Rys.1. Rzut kuchni. Rys.2. Rzut kuchni - propozycja rozmieszczenia mebli i sprzętów. Inspiracja do wykonania siedziska przy stole w kuchni, fot. MAX KUCHNIE.