Garderoba i sypialnia w jednym

Mam problem z sypialnią - jest wąska i długa. Potrzebujemy wygospodarować tu miejsce na garderobę (ubrania, odkurzacz, deska itp.). Łóżko 160 x 200 cm - szare, białe? Planujemy też w sypialni tv. Jaką dobrać lampę na sufit, zasłony i pościel, jakie kolory?

Kształt pomieszczenia, rozmieszczenie drzwi i okna, jak również konieczność wzięcia pod uwagę w aranżacji tv powodują, że nie da się w tym pokoju wygospodarować miejsca na garderobę, którą można byłoby zamknąć. 

Jedyne rozwiązanie to szafy przy dwóch ścianach (na zamówienie, do samego sufitu). 

A ponieważ takim zabiegiem podkreślamy niekorzystny kształt pokoju, musimy przy pomocy kolorów i dekoracji efekt ten zniwelować.

Proponuję, aby każda z szaf była w innym kolorze. Ta, która na rys. jest na dole - szara, druga - w kolorze białym. 

Łóżko i szafki nocne w kolorze szarym (jak jedna z szaf).

Garderoba i sypialnia w jednym
Rys.1 Rzut sypialni.
Garderoba i sypialnia w jednym
Rys.2. Rzut sypialni - propozycja aranżacji.

Ścianę za łóżkiem i ścianę obok (równoległą do łóżka) - pokrywamy tapetą w granatowym kolorze z kwiatowym wzorem - w ten sposób skrócimy optycznie pomieszczenie.

Pozostałe ściany malujemy na biało - z wyjątkiem komina, który ma być w kolorze zasłon i tapety. Na kominie możemy umieścić lustro w srebrnej ramie.

Lampa sufitowa - w związku z podłużnym kształtem pokoju najlepiej będzie zastosować 3 równomiernie rozmieszczone lampy zamiast 1.

Pościel z delikatnym wzorem - żeby nie "gryzła się" z tapetą na ścianie obok.

Garderoba i sypialnia w jednym Garderoba i sypialnia w jednym
Tapeta ścienna Florentine Rasch, LEROY MERLIN, 59,90 zł / rolka Zasłona na kółkach, tkanina 104-14, DEKORIA.PL, 89 zł / szt.
Garderoba i sypialnia w jednym Garderoba i sypialnia w jednym
Komplet pościeli podwójnej, wym kołdry 220 x 240 cm, H & M, 149,90 zł Lampa sufitowa C003SB S srebrna ELKIM, MAGIASWIATEL.PL, 137 zł