Kuchnia z 2 oknami

Chciałabym zapytać, jak funkcjonalnie umeblować kuchnię, tzn. gdzie postawić lodówkę, piekarnik, zmywarkę i zlew, a także czy we wnęce robić szafki zabudowane do sufitu. Zupełnie nie mam pomysłu, tym bardziej, że np. ustawiając zlew w narożniku okien, nie będę mogła otworzyć okna, gdyż kran będzie mi to utrudniał. Nadmienia, iż w rzeczywistości przejście z kuchni do spiżarni jest zabudowane, dlatego też powstaje wnęka, którą nie wiem jak zagospodarować.

Aneks kuchenny został częściowo zasłonięty dobudowaną ścianką, przy której od strony salonu znalazła się szafka z tv, a od strony kuchni pełna zabudowa bez blatu roboczego - słupek z piekarnikiem i mikrofalówką oraz szafki obok (może to być np. wysokie cargo i półki zamknięte uchylnymi frontami, w dolnej części szuflady).

Przy drugiej ścianie lodówka (L), szafka narożna z półką lub koszami obrotowymi, szuflady, płyta grzewcza z szufladami pod spodem, zmywarka (Z), szafka ze zlewem i koszami do segregacji śmieci, na końcu szuflady. Proponuję zastosować łamaną baterię podokienną przy zlewie - nie będzie problemu z otwieraniem okna.

Kuchnia z 2 oknami Kuchnia z 2 oknami
Rys.1. Rzut salonu i aneksu kuchennego - stan obecny. Rys.2. Rzut salonu i aneksu kuchennego - propozycja aranżacji.