Pomysł na balustradę

Chciałabym sprawić, że wskazane miejsce będzie bardziej przytulne. Remontujemy zakupiony dom i nie ma możliwości technicznych, aby zlikwidować metalowe pręty sięgające do sufitu. Nie chciałabym także wieszać tam kwiatów. Zastanawiam się, w jaki sposób mogę delikatnie zamaskować / udekorować balustradę tym bardziej, iż pozostałe pokoje są minimalistycznie urządzone w odcieniach bieli i szarości.

 

Pomysł na balustradę

Skoro pozostałe pomieszczenia są utrzymane w nowoczesnej stylistyce, hall powinien być z nimi spójny. Docelowo metalowe tralki w balustradzie można byłoby wymienić na szklane ekrany (uprzednio oczywiście odnawiając drewniane elementy balustrady).

Byłoby dobrze jednak z czasem postarać się o usunięcie metalowych prętów sięgających do sufitu - nie są elementem konstrukcyjnym budynku, więc powinno to być możliwe. Żadne dekorowanie ani malowanie nie sprawi, że będą wyglądały lepiej.

Tymczasem można przesłonić nieatrakcyjną balustradę przy pomocy zasłon - umieszczamy na suficie szyny, na których mocujemy tkaninę w kolorze szarym (z dwóch stron balustrady). Tkaninę kupujemy na metry i szyjemy własnoręcznie lub zamawiamy usługę uszycia. Zasłony powinny sięgać do podłogi na piętrze (również te po wewnętrznej stronie klatki schodowej).

Balustrada - obecny wygląd.