Nieustawne mieszkanie

Mąż koniecznie chce oddzielić WC i łazienkę osobnymi wejściami i ścianami. Jak to zrobić, żeby nie utracić powierzchni? Czy przy wejściu i w aneksie kuchennym powinny być takie same płytki na podłodze i jak gładko przejść od płytek do paneli w aneksie kuchennym i przedpokoju? Powinny być one w tym samym kolorze? Co do sypialni - jest ona bardzo wąska - tam jest wyjście na taras - czy dobrym rozwiązaniem jest łózko schowane w szafie połączone z garderobianą szafą na całą ścianę? 

Łazienka została podzielona na 2 pomieszczenia - toaletę z umywalką i większą łazienkę z prysznicem (PR.), umywalką na szafce z szufladami oraz wysokim słupkiem meblowym z pralką na dole (P).

Sypialnię małżeńską proponuję przenieść do pokoju obok łazienek - można tam wygodnie ustawić podwójne łóżko, biurko do pracy oraz szafy ubraniowe (zamiast szafek nocnych zabudowa z półkami za łóżkiem, na której można odłożyć okulary, książkę itp.).

W drugiej sypialni można urządzić pokój gościnny lub dla dziecka w zależności od potrzeb. 

W aneksie kuchennym przy kominie stawiamy lodówkę, obok wysokie cargo (całość w zabudowie do sufitu) - po drugiej stronie tej zabudowy półki lub zamykane szafki. Między zlewem a płytą grzewczą zmywarka (Z). 

Nieustawne mieszkanie Nieustawne mieszkanie Nieustawne mieszkanie
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja aranżacji. Rys.3. Rzut mieszkania - propozycja ułożenia płytek w przedpokoju i aneksie kuchennym (kolor czerwony).

Ułożenie płytek podłogowych w części dziennej mieszkania zostało pokazane na ostatnim rysunku - zaznaczone czerwonym kolorem (w kuchni płytki powinny się też znaleźć pod meblami).