Czarne dodatki do sypialni

Proszę o poradę - jakie dodatki i w jakim kolorze pasowałyby do szarej sypialni z tapetą? W jakim kolorze wybrać narzutę na łóżko, firany, zasłony i dywan? Planuje dokupić białe stoliki nocne. Jakie lampki nocne oraz żyrandol pasowałby do tej sypialni? Myślałam również o pufie lub krześle obok wejścia do sypialni. Naprzeciw łóżka planuję powieść mały telewizor. Czy oprócz niego można byłoby zagospodarować tą ścianę zdjęciami lub półkami?

Do sypialni utrzymanej w biało - szarej kolorystyce idealnie będą pasowały czarne dodatki. Na ścianie z tv lepiej nie umieszczać półek ani zdjęć.

Czarne dodatki do sypialni Czarne dodatki do sypialni
Aranżacja sypialni, do której trzeba dopasować dodatki.

Na oknie białe długi firanki i czarne zasłony po bokach.

Na łóżku narzuta w szary kolorze. Na podłodze czarny dywanik.

Ścianę przy szafie malujemy na kolor szary - ciemniejszy o kilka tonów od tego, który jest na niej w tej chwili. Ścianę z drzwiami malujemy podobnie ale kończymy malowanie w odległości ok. 50 cm od drzwi (włącznik światła znajdzie się o obrębie nowego koloru). Na ciemnoszarym tle obok szafy umieszczamy zdjęcia w białych i czarnych ramkach.

Krzesło lub siedzisko raczej będą w tym pomieszczeniu zbędne - można zamiast nich pomyśleć o wieszaku na ścianę, na który będzie można odwiesić wyjęte z szafy ubranie.

Czarne dodatki do sypialni Czarne dodatki do sypialni
Zasłona na kółkach, tkanina 702-09 z kolekcji Cotton Panama, czarna, DEKORIA.PL, 199 zł Żyrandol Sunrise, BLACK RED WHITE, 799 zł
Czarne dodatki do sypialni Czarne dodatki do sypialni
Dekoracyjna narzuta Softy, DEDEKOR.PL, 179 zł Lampa stołowa Gillenia, LEROY MERLIN, 143,50 zł