Jak uzyskać dodatkowy pokój?

Proszę o podpowiedź, jak obecne mieszkanie możemy przerobić na 3 - pokojowe, żebyśmy mogli uzyskać dodatkowy pokój dla dziecka, sypialnię oraz salon. 

Nowy układ pomieszczeń w mieszkaniu został podyktowany przez rozmieszczenie okien. Powstał co prawda dodatkowy korytarz, ale zyskaliśmy tym samy dodatkowe miejsce na szafy, których nigdy zbyt wiele.

W sypialni rodziców podwójne łóżko z szafkami nocnymi i blat pod oknem na całą szerokość ściany (z 2 krzesłami). Może to być miejsce do pracy, ale również toaletka, przy której można wykonać makijaż.

W pokoju dziecka łóżko, szafka nocna, szafa ubraniowa (SZ), biurko (B) i półki (przy oknie). To aranżacja dla dziecka w wieku szkolnym - pokazująca, że w przyszłości będzie miejsce na wszystkie potrzebne meble. Na razie zamiast łóżka można wstawić łóżeczko i stolik z małym krzesełkiem zamiast biurka.

Salon został otwarty na przedpokój - otwarta przestrzeń sprawi, że mieszkanie wyda się większe. Na ścianie z tv szafki stojące i wiszące (nad tv, na całą szerokość ściany). Ponadto sofa i stolik kawowy.

W kuchni przy kominie płytkie szafki (do sufitu) do przechowywania zastawy stołowej, przetworów, itp. W dalszej zabudowie: lodówka (L), niskie cargo, płyta grzewcza z szufladami pod spodem, szafka narożna (z jednym bokiem o dł. 110 cm), szafka ze zlewem i koszami do segregacji śmieci, zmywarka (Z), szuflady, słupek do sufitu z szufladami na dole, wyżej piekarnik (P) i mikrofalówka w zabudowie, na górze szafka z uchylnym frontem, na końcu zabudowy drugi wysoki słupek z szafkami do przechowywania mini AGD.

Jak uzyskać dodatkowy pokój? Jak uzyskać dodatkowy pokój?
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja aranżacji.