Pokój z miejscem do pracy

W niedużym pokoju muszę zmieścić łóżko, ubrania i najważniejsze: musi się znaleźć miejsce na wykonywanie przeze mnie mojego rękodzieła (maszyna do szycia, ogrom farb i lakierów, papiery, surowe przedmioty do dekoracji, itp.). Proszę o podpowiedź, jak rozmieścić meble.

W związku z tym, że pomieszczenie jest nieduże, a mamy sporo funkcji, które trzeba w nim zmieścić najlepszym rozwiązaniem będą meble na zamówienie - dopasują się lepiej do potrzeb, niż gotowe propozycje dostępne w sklepach.

Szafa ubraniowa co sufitu - w środku drążki na 2 wysokościach, ponadto na dole szuflada na bieliznę, a na samej górze półka na torby, itp. Zamiast uchylnych frontów, których otwieranie byłoby na tak małej przestrzeni bardzo utrudnione lepiej będzie zastosować zasłonę na szynie (przesuwana jak zasłony okienne).

Zamiast sofy rozkładany fotel z pojemnikiem na pościel (przykładowy model - Backabro / Mattarp z Ikei).

Stolik kawowy ma kółkach w formie pojemnika z uchylnym blatem (w środku miejsce do przechowywania).

Pod oknem biurko na maszynę do szycia - pod blatem ukryty dodatkowy blat roboczy, który w razie potrzeby będzie można wysunąć (bok oparty na kółkach).

Z boku przy ścianie półki i szafeczki na potrzebne do pracy materiały (również na ścianie nad fotelem rozkładanym) - zabudowa do sufitu.

Pokój z miejscem do pracy Pokój z miejscem do pracy
Rys.1. Rzut pokoju. Rys.2. Rzut pokoju - propozycja aranżacji.