Jak wygospodarować pokój dla dziecka?

We wrześniu odbieram mieszkanie w stanie deweloperskim. Chciałabym wygospodarować pokój dla dziecka. Myślałam o zrobieniu pokoju z kuchni i przeniesieniu kuchni do salonu, ale podobno jest to bardzo skomplikowane. Proszę o poradę, jak inaczej można wygospodarować dodatkowy pokój.

Mimo wszystko radziłabym zainwestować w przeniesienie kuchni do salonu. Każda próba przebudowy mieszkania mająca na celu wygospodarowanie nowego pokoju przy zachowaniu obecnego położenia kuchni sprawi, że uzyskamy niezbyt ciekawą do aranżacji przestrzeń (rozmieszczenie okien w salonie bardzo ogranicza możliwości nowego podziału).

W sypialni rodziców drzwi będą musiały się otwierać na zewnątrz - na rzutach od dewelopera meble zwykle mają zaniżone rozmiary - tak jest również i tutaj. Po wstawieniu łóżka pod materac 140 x 200 cm nie da się otworzyć drzwi do środka. Można ewentualnie zmniejszyć otwór drzwiowy przed wstawieniem skrzydła - może wtedy będzie to możliwe.

W łazience prysznic bez brodzika i z odpływem liniowym, umywalka na szafce z szufladami, sedes oraz zabudowa na wymiar z pralką z prawej strony.

Pokój dziecka został urządzony na potrzeby dziecka w wieku szkolnym - mniejszemu wystarczy szafa, przewijak, łóżeczko i pojemniki na zabawki.

Aneks kuchenny od prawej: lodówka (L), zmywarka, szafka ze zlewem i koszami na śmieci, szuflady, płyta grzewcza z piekarnikiem pod spodem, na końcu ponownie szuflady lub cargo.

Tv na ścianie nad stołem.

Jak wygospodarować pokój dla dziecka? Jak wygospodarować pokój dla dziecka?
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja aranżacji.