Rozmieszczenie mebli w małej kuchni

Jak rozmieścić meble oraz sprzęt w małej kuchni? Interesuje to płyta gazowa, lodówka, zmywarka, piekarnik i mikrofala w wysokiej zabudowie. Chciałbym jak najwięcej szafek do przechowywania, może być cargo. Istnieje możliwość przesunięcia części ściany o 30 cm wgłąb pokoju. Jednak nie chciałbym połączenia kuchni z pokojem. Okno na wysokości 150 cm.

Ścianka w kuchni została częściowo przesunięta w stronę salonu - dzięki temu zyskaliśmy miejsce na zmywarkę obok zlewu oraz płytką zabudowę (do sufitu, przy ścianie, za którą jest salon) - na zastawę stołową itp.

W zabudowie przy drugiej ścianie: lodówka, szafka z szufladami, płyta grzewcza z piekarnikiem pod spodem, cargo pod blatem, szafka narożna z obrotowymi koszami lub półką, szafka ze zlewem i koszami na śmieci, na końcu zmywarka. Szafki wiszące do sufitu. 

Kuchnia jest jednak zbyt mała, by znalazło się miejsce na wysoki słupek z piekarnikiem i mikrofalówką w zabudowie (stracilibyśmy wtedy 60 cm z długości blatu roboczego) - mikrofalówkę można za to umieścić w dolnej części szafki wiszącej przy lodówce. 

Rozmieszczenie mebli w małej kuchni Rozmieszczenie mebli w małej kuchni
Rzut kuchni. Rzut kuchni - propozycja rozmieszczenia mebli.