Czy zostawić odległość między szafką łazienkową a szybą prysznica?

Dzień dobry, Piszę do Państwa ponieważ nie mogę sobie poradzić z problemem jakim jest odległość między szafką łazienkową a szybą prysznica. Na dołączonych zdjęciach po lewej widać zamontowaną szybę prysznica. Planuję szafkę wykonać u stolarza. Ma się w niej znaleźć pralka, umywalka nablatowa oraz szuflady. Odległość między szybą a ścianą to 116 cm. Wszyscy doradzają by zachować 10 cm przerwy między szybą a szafką. Jednak wtedy po wstawieniu pralki na szafkę z szufladami zostaje ok 40 cm ! To strasznie mało. A może by tak zrezygnować z wolnej przestrzeni pomiędzy szafką a prysznicem ? Tylko co z niedostępną szybą którą będzie widać od trony prysznica. Proszę o pomoc w rozwianiu wątpliwości lub pomysł jak poradzić sobie w takiej sytuacji ?
Zdjęcia nadesłane przez czytelniczkę.
Plan łazienki

Porada projektanta:

Witam Pani Kasiu, w swoich projektach unikam zazwyczaj takich rozwiązań jak płaszczyzna mebla zaraz przy szybie prysznicowej, jednak tutaj nie widzę za bardzo innej możliwości. Mamy za mało miejsca aby odsunąć bok szafki od prysznica. Warto będzie omówić to rozwiązanie ze stolarzem, aby dostosował on wymiary i budowę korpusu szafki do możliwości montażowych.

Przy takim układzie proponowałabym umywalkę okrągłą lub kwadratową, na przykład:

Umywalka nablatowa NEVE Sinema, NEVE, 399 zł

lub

Umywalka nablatowa NEVE Valla - cienki rant, VEVE, 289 zł

Jednak trzeba pamiętać, że standardowa wysokość pralki to około 85 cm (+ około 2-3 cm blatu), a górna krawędź umywalki powinna być na wysokości 90 cm. Więc w przypadku wyboru umywalki nablatowej trzeba będzie dodatkowo zrobić uskok na blacie, bo nad pralką będzie on miał około 89 cm, a pod umywalką około 78-80 cm - zależnie od konkretnego modelu. Przy takim układzie można rozważyć montaż umywalki wpuszczanej w blat, wtedy nie ma potrzeby zmiany poziomu blatu.