Jak urządzić pokój dla trzech dziewczynek?

Szanowni Państwo zwracam się z prośbą o poradę urządzenia (funkcjonalnego ustawienia) pokoju dla trzech córeczek. Pokój ma 13,2 m. Na przeciwko drzwi (po prawej stronie okna jest kaloryfer) okno balkonowe. Chciałabym w miarę możliwości umieścić w pokoju biurka (choć malutkie) dla córek które idą do szkoły od września. Problemem są dla mnie łóżka..Starsze mogłyby być teoretycznie na piętrowym, ale wolałabym, żeby jednak młodsza 6 lat i 1,5l jeszcze nie (mała jeszcze okupuje łóżeczko;). Najstarsza ma 7. Mamy na razie takie chowane łóżko (jedno pod drugim, ale niestety nie sprawdza się :( Byłabym wdzięczna za pomoc! Pozdrawiam serdecznie.

Porada projektanta:

Witam Pani Moniko, nie znając dokładnego rzutu pomieszczenia ciężko mi zaproponować konkretny układ, ale znalazłam kilka ciekawych rozwiązań do niewielkich pokoików dziecięcych.

 

1) Łóżko piętrowe - domek jest to łóżko dziecięce, a więc nie za wysokie. U góry mogłaby spać starsza córka, na dole sześcioletnia. Dodatkowo materace są niepełnowymiarowe, więc samo łóżko też jest mniejszych wymiarów. Wtedy można by coś podobnego - parterowego - później dla najmłodszej dokupić. Jeżeli forma domku nie jest odpowiednia można znaleźć podobne proste łóżko piętrowe.

Łóżko piętrowe - domek, 1459 zł, BONAMI

2) Antresola dla najstarszej łóżka na antresoli są na tyle wysokie, że pod nimi można zagospodarować przestrzeń na biurka, komody lub drugie łóżko.

Łóżko na antresoli, jednoosobowe Ania, ŁÓŻKA.NET, 835 zł

3) Łóżko z wyciąganym materacem. Wiem, że to się Pani nie sprawdziło, ale może to kwestia dobrania lepszej jakości mebla? 

Łóżko piętrowe 3osobowe z materacami, MEBLE BIK, 1709 zł

4) Łóżko piętrowe 3 osobowe, czyli hybryda - piętrowe + wyciągany materac. Aczkolwiek nie wiem czy będzie to wygodne do korzystania na co dzień.. może raczej dla gości? 

Łóżko dziecięce podwójne z poręczami, FLEXA, 2321,60 zł

Zachęcam również do skorzystania z usług architekta i wykonania mebla na zamówienie - da to niebanalne rozwiązanie i całkowite wykorzystanie przestrzeni. Można wtedy stworzyć istny raj zabawowy. Polecam się sikora.projekty@gmail.com

 

Zdjęcie wprowadzające: Bonami