Jak urządzić pracownię DIY w swoim domu?

Witam, chciałabym urządzić pracownię do robótek DIY. Nie jest za wielka, ma wymiary 4,8 m x 5 m czyli w sumie 24 m2 Potrzebuje wydzielić trzy strefy. Jedna myślę zasłonięta na trzymanie towaru (koniki na biegunach, stoliki, krzesełka). Druga to stół do pracy (malowanie, szycie). Trzecia strefa to mini biuro. Myślałam o tapecie. Zastanawiam się tez jaką lampę dać na sufit, czy dać coś na okno? Jestem fanką stylu boho. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam Kasia

Porada projektanta:

Przesyłam dwa warianty układu. Wybór zależy od ilości pracowników i dokładnych potrzeb dla wygodnej pracy wszystkich osób. Na pewno przestrzeń pod skosem wykorzystałabym na szafkę - magazyn. Albo do wysokości skosu, albo niższą (ok. 90 cm) i wtedy mamy jeszcze długi blat np. na drukarki, ekspozytory czy otwarte półki.

Propozycja układu nr 1.

Warto jeszcze przed zastosowaniem danego układu pomyśleć nad doprowadzeniem prądu do miejsc pracy - pod tym względem stół na środku może być nieco kłopotliwy. Na etapie projektu można zaplanować gniazda w podłodze, ale teraz bez sporej ingerencji nie da się ich zrobić i pozostają przedłużacze.

Propozycja układu nr 2.

Natomiast co do wystroju w stylu boho to polecam artykuł redakcji. Liczne dodatki oferuje w tym stylu oferuje sklep Boho Swing. Jeśli natomiast chodzi o wystrój ścian, ja często korzystam z tapet z tej strony Ubierz Swoje Ściany, a jeżeli miało by to być coś bardziej klasycznego to polecam producentów Cole & Son, Khroma lub Arte. Dobrze sprawdzą się tutaj tapety z roślinnymi motywami. Całą pracownię można także ozdobić żywymi roślinami np. monsterą, palmą, paprocią.

Tapeta Jungle, TAPETY.NET

A może fajnie by było stworzyć wyjątkową fototapetę związaną z marką? Pasujący model lampy to zależnie od wybranego układu. Jeżeli coś dekoracyjnego i przy biurkach znajdzie się oświetlenie do pracy to może:

Lampa wisząca Bamboo, Bloomingville, WESTWING NOW, 749,90 zł

albo:

Makramowy klosz boho, PLANETA DESIGN, 209 zł

A jeżeli miałaby dobrze oświetlić całe pomieszczenie to jakiś spory plafon.