Masz ochotę na wakacje z designem? Jedź do Gdyni! Już w piątek 5 lipca 2013 r. staruje Gdynia Design Days - letni festiwal designu.

Na 10 dni Gdynia oszaleje na punkcie designu! Wystawy, warsztaty i spotkania z najlepszymi polskimi projektantami, m.in. Oskarem Ziętą i Aleksandrą Gacą, miejska akcja "Śledź Design", działania w nowych prototypowniach Centrum Designu Gdynia w PPNT, pokaz mody, koncert Mazolewski & Modzelewski i nowy, odświeżony Projekt Market - to tylko część atrakcji szóstej edycji Gdynia Design Days, która potrwa od 5 do 14 lipca 2013 r.

Gdynia Design Days - na styku

W tym roku na Gdynia Design Days to, co lokalne, będzie na styku tego, co ważne i modne w Polsce i na świecie. Festiwal współtworzą miejscowi projektanci. Doradcą programowym festiwalu i kuratorem głównej wystawy - "Na styku" jest Paweł Pomorski ze studia MALAFOR. Do współpracy zaprosił sześć grup projektowych z całej Polski. Ich zadaniem było przygotowanie projektów dedykowanych Pomorzu. Na wystawie zobaczymy więc prototypy nawiązujące do specyfiki nadbałtyckości, dające nowe spojrzenie na region lub zrealizowane przy wykorzystaniu nadmorskich materiałów.

Gdynia Design Days - Terminal Designu

Sercem festiwalu będzie Terminal Designu na placu Grunwaldzkim - główne miejsce spotkań i wydarzeń. W piętrowym pawilonie odbywać się będą wystawy, wykłady i warsztaty, na gości czekać będzie strefa multimedialna, gastronomia, księgarnia i strefa wakacyjnego relaksu, więc po wysłuchaniu wykładu lub po warsztatach każdy może wypić kawę, wygrzać się w słońcu lub porozmawiać ze specjalistą czy projektantem.

Terminal Designu zaprojektowała go trójmiejska grupa projektowa TABANDA, która jest także kuratorem wystawy "Współczesne Improwizacje" pokazującej kulisy pracy lokalnych projektantów.

Gdynia Design Days - dlaczego warto być w Gdyni od 5 do 14 lipca?

- W tym roku jesteśmy bardzo lokalni, nadmorscy, pomorscy. Większość wystaw odbywa się na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Gorąco zachęcam do pokonania tego niewielkiego dystansu. Festiwal to jedna z niewielu okazji, aby odwiedzić przestrzenie nowych prototypowni i poczuć atmosferę miejsca, w którym już niedługo rozpoczniemy ciekawe inicjatywy projektowe - zachęca Izabela Kotkowska, koordynator Gdynia Design Days - Warto również odwiedzić sam Terminal Designu na placu Grunwaldzkim i po prostu z nami pobyć . Gwarantujemy świetną atmosferę, a na deszczowe lato jesteśmy przygotowani! – podkreśla.

Organizatorzy festiwalu proponują mnóstwo imprez - od wystaw i wykładów po warsztaty i dyskusje panelowe - adresowanych zarówno do profesjonalnych projektantów, jak i do tych, którzy z designem zetkną się po raz pierwszy. Szczegółowy program na stronie Gdynia Design Days.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny! Jedynie na warsztaty trzeba się wcześniej zarejestrować.

źródło i zdjęcia: Centrum Designu Gdynia/Pomorski Park Naukowo-Technologiczny