Jak na niewielkiej przestrzeni zaaranżować oryginalne wnętrze, wpisując się w najnowsze trendy wnętrzarskie? Takiemu wyzwaniu podołała Agnieszka Musiał - architektka z pracowni projektowej Musiał Studio, urządzając lokal lodziarni "Lodówka" znajdującej się na wrocławskim rynku.

Kameralna lodziarnia w sercu Wrocławia

Założeniem projektu było stworzenie minimalistycznego wnętrza, ale zarazem nasyconego i spójnego w formach. Przewodnim motywem stały się obłe kształty, które są delikatne, a także kojarzone z gałką lodów. To one dominują od dwóch sezonów na targach iSaloni w Mediolanie. W "Lodówce" pojawiają się zarówno w formach na ścianach, jako portale nad drzwiami, a także w kształtach lamp.

Przykuwający uwagę jest także uznany przez Instytut Pantone kolor roku - Living Coral. To nim posłużyła się projektantka planując aranżację sufitu oraz tła dla oryginalnego neonu wpisującego się w klimat vintage.

Z łososiowym wnętrzu nie brakuje kontrastów! Zaraz obok koloru roku znajdziemy tu butelkową zieleń. To ona tworzy intymność w drugiej sali kawiarni.

Uzupełnieniem całego projektu jest zabawa światłem. Rozproszone po całym pomieszczeniu punkty światła odbijają się w dużych taflach lustra przeciwległej ściany. Nie zapominajmy także o funkcjonalności - mimo niewielkiego metrażu, architektce udało się wygospodarować miejsce na stoliki barowe z transparentnymi hokerami.

Cały projekt tworzy spójną jedną całość w awangardowym wydaniu. Warto odwiedzić to miejsce - choćby ze względu na doznania estetyczne!