Monochromatyczne wnętrze w stonowanych barwach

Wnętrze zaprojektowanego przez HOLA Design domu to połączenie nowoczesności z przytulnością. Jego główną oś estetyczną stanowi szarość, uzupełniona czernią oraz beżem w odcieniu cappuccino. Ociepla ją drewno pojawiające się na podłogach czy meblach.

Taka ograniczona paleta barw tworzy doskonałe warunki do wykorzystania potencjału, tkwiącego w fakturach oraz formach. Zastosowanie różnorodnego źródła, jak i typu światła (punktowe, lampy, kinkiety) doskonale to akcentuje. Wydobywa z każdego koloru to, co najlepsze i podkreśla wyjątkowość tekstur. Światło odbija się w elementach szklanych, lustrach czy polerowanych frontach mebli, dodatkowo ocieplając wnętrza.

Spójną przestrzeń tworzą także pojawiające się w konsekwentnie w różnych pomieszczeniach elementy wspólne, jak efekt frezowania kamienia w strefie dziennej, czyli salonie, jadalni i aneksie kuchennym.

Mimo stonowanych kolorów i dominującej szarości, dom sprawia wrażenie przytulnego. Efekt ten został osiągnięty poprzez zastosowanie aksamitnych tkanin w postaci zasłon, czy wezgłowia przy sypialnianym łóżku. Dzięki eleganckim wykończeniom ze srebrnym połyskiem dom nabrał nieco nowojorskiego charakteru z nutką glamour.

"Wiatr od Północy" nagrodzony! Dom projektu HOLA Design laureatem European Property Awards 2019

Ten dom to miejsce, w którym funkcjonalność łączy się z oryginalnością form, nadając mu niepowtarzalny charakter. Jego walory doceniają już domownicy. Teraz dostrzegli je również jurorzy European Property Awards, przyznając nagrodę w kategorii „Interior Design Private Residence”. Jej wręczenie nastąpi podczas gali w Londynie w drugiej połowie października.

- Szalenie cieszy nas ta nagroda. Regularność, z jaką nasza praca jest doceniana w konkursie European Property Awards, to dla nas duża motywacja do dalszej wytężonej pracy nad projektami domów i apartamentów naszych Klientów. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w prace nad tym projektem całemu zespołowi naszej pracowni - mówi Monika Bronikowska, współzałożycielka i współwłaścicielka Grupy Projektowej HOLA.