Inspiracją do urządzenia tego wnętrza były kultowe miejsca, takie jak Endorfina Foksal czy B&B Autor Rooms w Warszawie. Niewielki metraż tego apartamentu, zaledwie 24 metry kwadratowe, okazał się jego dużym atutem. Celowo zatarto tutaj granice między strefami, by podkreślić nowoczesny charakter mieszkania.
Podział kawalerki na strefy - proste triki, szybki efekt
Pan domu jako fan DIY samodzielnie wykonał oryginalny regał z miedzianych rurek, subtelnie oddzielający część kuchenną od sypialni. Takie rozwiązanie pozwoliło uzyskać jasny podział i jednocześnie komfortowe wrażenie intymności. Główną dekoracją tego wnętrza jest wolnostojąca wanna w…salonie. Minimalistyczna bateria wannowa zestawiona z awangardowym żyrandolem z żarowymi żarówkami robi wrażenie już po przekroczeniu progu mieszkania.
Ten nietypowy zabieg - z uwagi na względy bezpieczeństwa i estetykę - wymagał od architektów skrupulatnego planu. Zdecydowano się na wodoodporne listwy, dobrej jakości podłogi i modne, heksagonalne płytki w tonach szarości, pojawiające się we wszystkich strefach narażonych na kontakt z wodą, takich jak łazienka i kuchnia.
Zjawiskowa lustrzana ściana dodatkowo eksponuje wannę, ale przede wszystkim optycznie powiększa wnętrze i podkreśla inspirację stylem glamour. W trakcie prac wykończeniowych wykonawcy odkryli piękną cegłę, którą spontanicznie pokryto białą farbą, zachowując urok detalu kojarzonego z kamienicami.
Wizja inwestora w połączeniu z doświadczeniem i pomysłami architektów pozwoliła stworzyć zupełnie niestandardowy apartament doceniany przez amatorów wynajmu krótkoterminowego. Symboliczna przestrzeń kuchenna i proporcjonalna, dostosowana do metrażu łazienka gwarantują gościom pełnię wygody bez względu na tryb wypoczynku, a wolnostojąca wanna w otoczeniu luster to murowany efekt „wow”.
Kolorystyka łącząca naturalne drewno i miedź z bielą, szarością oraz akcentami classic blue i meblami w barwną szachownicę współgra z ogólną ideą projektu: prosto, ale z fantazją.