Inspiracją do urządzenia tego wnętrza były kultowe miejsca, takie jak Endorfina Foksal czy B&B Autor Rooms w Warszawie. Niewielki metraż tego apartamentu, zaledwie 24 metry kwadratowe, okazał się jego dużym atutem. Celowo zatarto tutaj granice między strefami, by podkreślić nowoczesny charakter mieszkania.

Wanna wolnostojąca w salonie
Lampa wisząca Noire, Filament Style
Nasza propozycja
Lampa wisząca Noire, Filament Style
1254 zł
Wanna wolnostojąca Inspire
Nasza propozycja
Wanna wolnostojąca Inspire
4873 zł
Płytki ceramiczne Hexagon Multi Cold 25x22 cm
Nasza propozycja
Płytki ceramiczne Hexagon Multi Cold 25x22 cm
158 zł
Mikrometraż wymagał zastosowania kilku ciekawych rozwiązań, które optycznie powiększyły przestrzeń, nie odbierając jej funkcjonalności i… uroku. Do wydzielenia stref wykorzystano połączenie doskonałej jakości podłogi Barlinek z heksagonalnymi płytkami ułożonymi w części kuchennej i kąpielowej. Za klasycznymi drzwiami marki Porta znajdziemy małą, lecz dobrze rozplanowaną łazienkę, zapewniającą gościom niezbędną intymność.

Podział kawalerki na strefy - proste triki, szybki efekt

Pan domu jako fan DIY samodzielnie wykonał oryginalny regał z miedzianych rurek, subtelnie oddzielający część kuchenną od sypialni. Takie rozwiązanie pozwoliło uzyskać jasny podział i jednocześnie komfortowe wrażenie intymności. Główną dekoracją tego wnętrza jest wolnostojąca wanna w…salonie. Minimalistyczna bateria wannowa zestawiona z awangardowym żyrandolem z żarowymi żarówkami robi wrażenie już po przekroczeniu progu mieszkania.

Wanna wolnostojąca w salonie
Krzesło Gora-V 7700
Nasza propozycja
Krzesło Gora-V 7700
325 zł
Okrągły stół Jegind, 105 cm
Nasza propozycja
Okrągły stół Jegind, 105 cm
699 zł
W tej eklektycznej przestrzeni, pośród wielu zaskakujących elementów, uwagę już od progu przyciąga „kącik”, gdzie niespiesznie można wypić kawę lub oddać się ulubionej lekturze. Prostą formę krzeseł GORA-V 7700 marki Tilia rekompensuje ekstrawagancki, wzorzysty materiał.

Ten nietypowy zabieg - z uwagi na względy bezpieczeństwa i estetykę - wymagał od architektów skrupulatnego planu. Zdecydowano się na wodoodporne listwy, dobrej jakości podłogi i modne, heksagonalne płytki w tonach szarości, pojawiające się we wszystkich strefach narażonych na kontakt z wodą, takich jak łazienka i kuchnia.

Metalowa ścianka rozdzielająca przestrzeń
Regał 3 Level, 180x180 cm, miedziany
Nasza propozycja
Regał 3 Level, 180x180 cm, miedziany
3789 zł
Właściciel samodzielnie wykonał modny, otwarty regał, pełniący również funkcję szafy. Miedziane rurki i drewno doskonale uzupełniają całą aranżację bez „zamykania” przestrzeni.

Zjawiskowa lustrzana ściana dodatkowo eksponuje wannę, ale przede wszystkim optycznie powiększa wnętrze i podkreśla inspirację stylem glamour. W trakcie prac wykończeniowych wykonawcy odkryli piękną cegłę, którą spontanicznie pokryto białą farbą, zachowując urok detalu kojarzonego z kamienicami.

Sypialnia z kolorowym łóżkiem
Łóżko Gant, 160x200 cm, turkusowe
Nasza propozycja
Łóżko Gant, 160x200 cm, turkusowe
1229 zł
 Cegła dekoracyjna Tonala, biała
Nasza propozycja
Cegła dekoracyjna Tonala, biała
34 zł
Kolorowe ramy łóżek i zagłówki to bardzo modne i efektowne rozwiązania, które sprawdzą się niemal w każdej sypialni. Zestawienie głębokiego morskiego odcienia łóżka Gant (meble.pl) z bielą i tonami szarości obecnymi w całym wnętrzu podkreśla oryginalny charakter mieszkania.

Wizja inwestora w połączeniu z doświadczeniem i pomysłami architektów pozwoliła stworzyć zupełnie niestandardowy apartament doceniany przez amatorów wynajmu krótkoterminowego. Symboliczna przestrzeń kuchenna i proporcjonalna, dostosowana do metrażu łazienka gwarantują gościom pełnię wygody bez względu na tryb wypoczynku, a wolnostojąca wanna w otoczeniu luster to murowany efekt „wow”.

Kolorystyka łącząca naturalne drewno i miedź z bielą, szarością oraz akcentami classic blue i meblami w barwną szachownicę współgra z ogólną ideą projektu: prosto, ale z fantazją.

Autor
Eklektyczny mikroapartament z wanną w salonie!
Robert Pieńkowski
Dziennikarz, kucharz, archeolog, aktor, improwizator, animator. Był redaktorem w wielu prestiżowych magazynach jak Pani, Sukces, Elle Decoration, Gala, Maxim. Ma dwie...