Przytulnie i kobieco. Tak prezentuje się 60-metrowe mieszkanie w Warszawie urządzone dla młodej, otartej na nowe pomysły kobiety. Zgodnie z życzeniem inwestorki dominuje tu róż. Nie jest jednak zbyt cukierkowy i pretensjonalny. Wręcz przeciwnie, dzięki pomysłom na aranżację wnętrz architektek z pracowni Decoroom, różowe wnętrza nabierają pazura, urzekając świeżym, niebanalnym, a przy tym bardzo modnym wyglądem.

To zasługa dwóch zabiegów aranżacyjnych, które całkowicie odmieniły jego naturę. Pierwszym z nich jest stylistyka retro, która pozwala bawić się kolorem i formą we wnętrzu. Drugim - użycie całej gamy pastelowych barw i odcieni, które wchodzą w interakcje z różem, zmieniając jego charakter w zależności od pomieszczenia.

Stylowy mix

Najbardziej reprezentacyjna w całym mieszkaniu jest otwarta strefa dzienna, gdzie róż, pastelowe odcienie zieleni i szarości oraz styl retro tworzą wyjątkowo atrakcyjną mieszankę. Biżuteryjnym wręcz akcentem jest tu złoto, subtelnie dawkowane w formie elementów zdobnych. Całość ociepla zaś drewno, w tym, jak na retro przystało, podłoga ułożona w jodełkę. To jodła klasyczna Dąb Bright z oferty marki Barlinek. Drewniane są także dekoracyjne elementy we wnętrzu, jak wykonana z dębowych ćwierćwałków obudowa półwyspu kuchennego czy niska szafka RTV - obie o modnych, obłych kształtach.

Opływową, można by powiedzieć kobiecą linię, ma także wygodny zestaw wypoczynkowy w jasnym, szarym kolorze. Pięknie prezentuje się on na tle różowo-zielonej ściany. Tym jednak co przyciąga uwagę w części salonowej jest galeria, a właściwie dwie galerie ścienne, ulokowane vis-à-vis.

Aranżacyjne smaki i smaczki

Na tle salonowej aranżacji kuchnia prezentuje się dość powściągliwie. Szara, z matowym wykończeniem frontów szafek, pozostaje na drugim planie. Jednak i tu odnajdziemy wiele aranżacyjnych smaków i smaczków. Uwagę przyciąga ściana nad blatem, którą zdobi modne w latach 70. minionego wieku lastryko, powtórzone na wszystkich blatach roboczych i podłodze.

Retro design uzupełnia kultowa lodówka marki Smeg w apetycznym waniliowym kolorze. Kuchnię wizualnie zamyka praktyczny półwysep, przy którym umiejscowiono okrągły stół dla czterech osób.

Muśnięte różem

Także w części prywatnej mieszkania nie mogło zabraknąć ulubionego przez właścicielkę różu. W sypialni i łazience pojawia się on w duecie z szarościami, by w garderobie dojść do pełni głosu. Stąd jasna, stonowana sypialnia łączy różne odcienie koloru szarego, a delikatny pudrowy róż pojawia się w postaci dodatków. W tym pomieszczeniu uwagę przyciąga ściana za wezgłowiem łóżka ozdobiona stylową sztukaterią, która zdecydowanie wyróżnia się na tle nowoczesnej aranżacji. Podkreśla też wypoczynkowy charakter wnętrza.

Więcej różu odnajdziemy w łazience. Urządzona minimalistycznie przestrzeń z prysznicem Radaway w roli głównej, zachwyca ciekawym duetem tego koloru z szarym lastryko. Za to pokój garderobiany to prawdziwe królestwo różowego. Duża zabudowa meblowa w matowym wykończeniu oraz z ozdobną frezowaną ramą w tym właśnie kolorze dominuje na przestrzenią. Wystrój dopełnia zgrabna toaletka, przy której efektownie prezentuje się tapicerowany fotel kształtem przypominający kwiat - oczywiście różowy!