Czerń i drewno - połączenie doskonałe

Najnowsza realizacja wnętrza umiejscowionego na warszawskim osiedlu Grochów umiejętnie łączy skandynawski minimalizm z mocno wyrazistą czernią, uwielbianą przez architektów, niejednokrotnie wzbudzającą obawy w klientach. Dzięki odwadze inwestorów i zaufaniu do pracowni SAAN Architekci udało się zaprezentować ją z jak najlepszej strony.

W aneksie kuchennym czarne szafki uspokajają trudny, trapezowy układ, a w łazience czarne, błyszczące, wizualnie rozedrgane płytki dają wrażenie spływania po nich kropli wody, kojąc podczas relaksu w wannie i zmieniając pomieszczenie w niezwykły pokój kąpielowy.

Ciemne akcenty zastosowane w projekcie nadają wnętrzom charakteru, a w połączeniu z dużymi przeszkleniami pozostawiają przestrzeń mieszkania rozświetloną i komfortową w użytkowaniu. Współgrają również z istniejącą podłogą, pasująca do wcześniejszego wystroju w stylu glamour, a którą, z niewielką modyfikacją kolorystyczną, udało się dostosować także do współczesnego klimatu wnętrza.

To właśnie zachowanie drewnianej podłogi w salonie, a także układu sprzętów w małym WC były największymi wyzwaniami przy projektowaniu. Aby powiększyć to pomieszczenie wprowadzono duże płaszczyzny luster, stolarską zabudowę pralki na pełną wysokość i umywalkę zrobioną na wymiar, z tej samej płytki co wykończenie ściany. Te proste zabiegi dały efekt uporządkowania, a umywalka z blatem została przyjęta jako rozwiązanie wyjątkowo funkcjonalne, w pełni wykorzystujące niewielką przestrzeń.

Czarne detale umiejętnie połączono również z ciepłym odcieniem drewna. Znajdziemy go nie tylko na podłodze, ale również na ścianach w postaci forniru dębowego i ozdobnych lameli ściennych, które występując w kilku miejscach apartamentu, nadają mu spójnego charakteru jednocześnie ocieplając wnętrze.

Projekt powstał w wyniku kolejnej już współpracy z Inwestorem, który wrócił po latach w związku ze zmianą miejsca zamieszkania. Dobre samopoczucie klientów w wykreowanych przez nas wnętrzach i relacje, które trwają latami, cieszą nas w całej pracy projektowej najbardziej.

Autor
Apartament dla dwojga na warszawskiej Pradze Południe. Tu dominuje czerń i drewno!
Adrianna Tarnowska
adrianna.tarnowska@czasnawnetrze.pl
Redaktorka, projektantka wnętrz, filolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia germańska. Redaktor prowadząca portalu czasnawnetrze.pl....