Zamienili dom na mieszkanie! Realizacja trwała...cztery lata!

Katarzyna Sosińska rozpoczęła prace koncepcyjne prezentowanego projektu cztery lata temu. Ze względu na plany inwestycyjne klientów, którzy zamienili przestronny dom na nowoczesne mieszkanie, realizacja w Ostrołęce została na pewien czas wstrzymana. Opóźnienie przyczyniło się jednak do bliższego poznania czteroosobowej rodziny i dopracowania każdego detalu wnętrza.

Dla właścicieli dużym wyzwaniem była przeprowadzka z przestronnego domu do nowego mieszkania, połączonego z dwóch mniejszych. Projektantka zaproponowała inwestorom wiele funkcjonalnych rozwiązań, w tym przemyślaną przestrzeń do przechowywania, a wnętrze dopełniła dodatkami w kobalcie, ulubionym kolorze Mattise'a, jednego z najbardziej wpływowych francuskich malarzy XX wieku.

Mieszkanie dla czteroosobowej rodziny. W rolach głównych - kobalt!

Mieszkanie zaprojektowane przez pracownię Katarzyna Sosińska Interiors emanuje spokojem i harmonią. Biel, czerń, bordo i odcienie brązu tworzą bazę tego wnętrza, które jest dopełnione intensywnym kobaltem. To właśnie ten kolor, wykorzystywany przez Mattise'a w swoich dziełach, odgrywa główną rolę, mocno eksponując się na jadalnianym stole, tkaninach, obrazach i dekoracyjnych dodatkach. Wszystko to tworzy wyraziste, a jednocześnie harmonijne połączenie barw, które sprawia, że wnętrze jest niezwykle atrakcyjne dla oka.

Mieszkanie zostało zaprojektowane z myślą o czteroosobowej rodzinie. Część dzienna, czyli salon, kuchnia i jadalnia, stanowią centralną przestrzeń, która łączy dwie strefy - nocną dla dorosłych i dziecięcą.

Otwarty plan mieszkania tworzy przestrzeń, w której cała rodzina może spędzać czas razem. Salon, urządzony z wygodnym narożnikiem i designerskim stołem, jest połączony z nowoczesną, minimalistyczną kuchnią. Czarne, otwarte półki dodają kompozycji kontrastu i oferują możliwość eksponowania naczyń i dekoracji kuchennych.

Jadalnia z niezwykłym stołem w intensywnym kolorze kobaltu jest wyrazem odwagi i charakteru mieszkańców. Ten nietypowy mebel nie tylko służy do spożywania posiłków, ale także dodaje przestrzeni życia, tworząc niezapomnianą atmosferę podczas rodzinnych spotkań i posiłków.

Strefa prywatna - sypialnie i łazienki

Sypialnia rodziców to przestrzeń zaprojektowana z myślą o komforcie, funkcjonalności i stylu. Pomieszczenie to pełni nie tylko rolę miejsca do spania, ale ma także mały kącik do pracy oraz przestronną garderobę, która nie sięga sufitu, aby dopuścić światło dzienne.

Przy sypialni znajduje się również piękna przeszklona łazienka z wolnostojącą wanną, która stanowi miejsce relaksu i odprężenia.

Dla dwójki bliźniaków zaprojektowano osobne pokoje, które zostały połączone między sobą, aby umożliwić im utrzymanie stałego kontaktu. To prywatna strefa dla chłopców, gdzie mogą spędzać czas razem, bawić się i jednocześnie mieć możliwość oddzielenia się, gdy tego potrzebują.

Łazienka gościnna, która służy również jako łazienka dla dzieci, wpisuje się w styl i kolorystykę reszty mieszkania. Wnęka prysznicowa nie tylko pełni praktyczną funkcję, ale także stanowi element niespodzianki i zabawy dla bliźniaków.

Mieszkanie inspirowane kobaltem z obrazów Matisse'a to wyjątkowe miejsce, które łączy w sobie sztukę, funkcjonalność i harmonię. Dzięki precyzyjnie dobranym detalom i kolorom wnętrze to emanuje niepowtarzalnym stylem, tworząc przytulną i inspirującą przestrzeń dla całej rodziny.