Drewniany parkiet i odcienie beżu - mieszkanie z duszą vintage

Podczas pierwszej wizyty w mieszkaniu, architekci z pracowni LBWA dostrzegli w nim niesamowity potencjał. To, co przyciągnęło ich uwagę, to przede wszystkim światło wpadające od strony ogrodu oraz zachwycający dębowy parkiet. Wiedzieli, że mają przed sobą wyjątkowe wyzwanie.  

Pierwotny układ mieszkania składał się z dwóch dużych pokoi, kuchni i łazienki. Jednak inwestorzy mieli konkretne oczekiwania - chcieli wyodrębnić dodatkowe pomieszczenie na domowe biuro. Architekci podjęli się tego zadania z zapałem. Kuchnia została przeniesiona i połączona z pokojem dziennym, tworząc nowoczesny aneks. W miejscu dawnej kuchni powstał mały gabinet oraz garderoba. Co więcej, zachowano pierwotny otwór drzwiowy, tworząc tajemnicze przejście do garderoby ukryte za szafą w sypialni.

Jednak to, co sprawia, że to mieszkanie jest naprawdę wyjątkowe, to sposób, w jaki wykorzystano w nim światło. Architekci postanowili połączyć pokój dzienny z sypialnią za pomocą dużego przeszklenia. Dzięki temu mieszkanie zyskało na przestronności, a wpadające od strony południowej światło oraz widok na zieleń dodają wnętrzom niezwykłego uroku. Delikatne zasłony zapewniają prywatność, choć właściciele przyznają, że rzadko je zasłaniają, chcąc cieszyć się niezakłóconym widokiem.

Kuchnia, mimo że stała się częścią pokoju dziennego, nie dominuje nad resztą przestrzeni. Proste linie, drewniane fronty szafek i naturalny kamień tworzą harmonijną całość. W centralnym punkcie salonu królują meble w stylu duńskiego designu, które doskonale komponują się z resztą wnętrza.

Łazienka, choć mała, została zaprojektowana w sposób niezwykle funkcjonalny. Jasne płytki, drewniana szafka z kamiennym blatem i duże lustro tworzą przestrzeń, która jest zarówno praktyczna, jak i estetyczna.

Całe mieszkanie utrzymane jest w jasnej kolorystyce z akcentami ciemnego drewna. Stary dębowy parkiet został odrestaurowany, dodając wnętrzom ciepła i charakteru.

To mieszkanie w Starym Grunwaldzie to dowód na to, że z pasją i wizją można stworzyć miejsce, które jest nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim piękne i pełne światła.