Kobiece wnętrze z nutą vintage

Wnętrze, zaprojektowane w pierwszej połowie 2022 roku, odzwierciedla kobiecą estetykę, świeżość i lekkość. Agata Pierożyńska, autorka projektu, współpracując z inwestorką, zdecydowała się na wykorzystanie różnorodnych kolorów oraz odcieni drewna, tworząc eklektyczną, lecz spójną przestrzeń.

Unikalnym elementem projektu jest integracja pasji właścicielki - odnawiania starych mebli. Wnętrze wzbogacono o meble "z drugiej ręki", które inwestorka osobiście odrestaurowała, nadając im nowe życie. To podejście pozwoliło na stworzenie wnętrza, które jest zarówno osobiste, jak i stylowe. - Początkowo miałyśmy się ograniczyć do 2 komód w salonie i sypialni, ale podczas realizacji projektu klientce wpadły w ręce również krzesła od stołu, którym nadała nową tapicerkę typu boucle. - opowiada Agata Pierożyńska z Habitat Wnętrza.

Zielona kuchnia z dodatkiem wanilii 

Kuchnia, zaprojektowana w kształcie litery "U", przyciąga uwagę pastelowo-zielonymi frontami, które kontrastują z jasnym drewnem. Unikając bieli, projektantka zdecydowała się na cieplejsze odcienie beżu i wanilii, tworząc przytulną, ale nowoczesną atmosferę. - W mieszkaniu unikałam stosowania białego koloru, który mógłby nadać wnętrzom zbyt chłodny charakter. - przyznaje projektantka.

Jadalnia z salonem - oaza naturalnych materiałów

Jadalnia otwarta jest na salon, gdzie dominantę stanowi duży rudy narożnik, na tle zasłon z lnianą strukturą. Promienie słońca zaglądają tutaj przez firany o poranku, tworząc pasiasty wzór na poduszkach. Klientka przerobiła starą komodę na szafkę pod telewizor. Koliste kształty w rogu pomieszczenia nie tylko podkreślają zakończenie pokoju, ale również współgrają kolorystycznie z częścią kuchenną.

Sypialnia z meblami z drugiej ręki

Sercem domu jest sypialnia. Wykonany na zamówienie rudy zagłówek tworzy jedną ze ścian. Na kolejnej stanęła zabudowa garderoby na wymiar, której inspiracją były stare, klasyczne szafy wolnostojące. Komoda w tym pomieszczeniu również zyskała drugie życie po odnowieniu przez właścicielkę. W efekcie sypialnia jest ciepła, przytulna i dopełniona o mocny akcent w postaci zagłówka na tle tapety z roślinnym motywem.

Łazienka w drewnie i lastryko

Łazienka to przestrzeń wielofunkcyjna, w której zmieściło się standardowe wyposażenie oraz przestronna kabina prysznicowa, pralka i szafy wokół zabudowy WC na pranie oraz chemię domową. Lekko miętowe płytki w kształcie cegiełek wypełniają wnękę za lustrem i ścianę w części prysznicowej. Gres w typie terazzo na posadzce sprawia, że podłoga jest łatwa w utrzymaniu czystości.

Projekt Agaty Pierożyńskiej to doskonały przykład nowoczesnego designu, który jest zarówno funkcjonalny, jak i przytulny. Pokoje zostały zaprojektowane tak, aby były wygodne i dawały poczucie swobody. Dzięki połączeniu nowych trendów z osobistym dotykiem właścicielki, mieszkanie na osiedlu Jagodno stanowi wyjątkowe miejsce, które jest świadectwem tego, jak design może ulepszać nasze codzienne życie.

Autor
Eklektyczne mieszkanie we Wrocławiu. Stare meble zyskały nowe życie!
Adrianna Tarnowska
adrianna.tarnowska@czasnawnetrze.pl
Redaktorka, projektantka wnętrz, filolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia germańska. Redaktor prowadząca portalu czasnawnetrze.pl....