Nowy dom w Konstancinie-Jeziornie miał łączyć - przede wszystkim zamieszkującą go wraz z kotem Elthonem czteroosobową rodzinę. Miał być również mieszanką stylów i upodobań właścicieli, w którym nie tylko realizowaliby swoje pasje, ale po prostu dobrze żyli. Cel ten został zrealizowany w stu procentach, bo jak mówi autorka projektu, arch. Dominika Domagała, współpracę z inwestorami ocenia jako wyjątkowo udaną.

- Klientka zwracała ogromną uwagę na detale, to one według niej tworzą harmonię i wyjątkowość wnętrza. Nic nie mogło być tu przypadkowe. Okazało się, że mamy bardzo podobną energię, dzięki czemu rozumiałyśmy się świetnie. Powstało wnętrze, które inwestorzy uwielbiają - podkreślali to z radością wiele razy - mówi arch. Dominika Domagała.

Układ funkcjonalny domu

Układ funkcjonalny domu nie był mocno modyfikowany. Na parterze, na którym znajdują się połączony z kuchnią salon, toaleta, wiatrołap i schowek pod schodami, architektka zdecydowała jedynie o dobudowaniu ścianki zasłaniającej częściowo kuchnię oraz zabudowie schodów. Na powstałej w ten sposób przestrzeni zawisł telewizor. 

Część dzienna jest otwarta i harmonijnie, dzięki dużym przeszkleniom łączy z widokiem na las. Projekt wnętrza: arch. Dominika Domagała / Deer Design, fot. Zagórny Studio

Pełna życia strefa dzienna 

Parter to centrum domu - to miejsce, w którym dzieje się życie. Dominują tu jasne barwy: biel i kaszmir, które połączone zostały z drewnem i podkreślającymi klimat wnętrza czarnymi detalami.

Kuchnię od salonu oddziela półwysep w ciekawym wykończeniem lamelowym

W przestrzeni dziennej wyraźna jest wspomniana fuzja stylów. Klasyczne elementy, jak jodła na podłodze, sztukateria na ścianach, marmurowy kominek i kryształowe żyrandole, podkreślone zostały obecnością ponad stuletniego stołu w towarzystwie krzeseł z plecionką wiedeńską. To rodzinne pamiątki, które wędrują z inwestorami z miejsca na miejsce.

Stuletni stół w towarzystwie krzeseł z plecionką wiedeńską to rodzinne pamiątki, które wędrują z inwestorami z miejsca na miejsce
Marmurowy kominek w salonie

Sentymentalne nuty idealnie wpisały się w aranżację tego wnętrza. Na ścianach zawisły delikatne grafiki, które od lat kolekcjonuje inwestorka. 

Strefa wypoczynkowa w salonie, telewizor znajduje się na ściance, powstałej przez zabudowę schodów prowadzących na piętro

Z miłości do książek

Całość uzupełnia duża, przeszklona i podświetlona biblioteczka. Zaaranżowanie jej w tym miejscu było jednym z pomysłów inwestorów, którzy książki lubią i mają ich naprawdę sporo. Charakter biblioteczki podkreśla wyjątkowe uporządkowanie znajdujących się w niej tomów, które są pieczołowicie układane zarówno tematycznie, jak i kolorystycznie. Tę część domu dopełnia niesamowity widok z dużych okien.

Biblioteka w część jadalnianej

- To widok na las. Jest to fantastyczna rzecz, która wprowadza sielski spokój do wnętrza i tak potrzebną namiastkę natury - dodaje arch. Dominika Domagała.

Niewielka toaleta w pastelowych kolorach

Ciekawym punktem części dziennej jest niewielka toaleta. To oryginalne wnętrze, które wyróżnia się niezwykle nowoczesnymi rozwiązaniami. Architektka wybrała do niego jasny gres ze wzorem terazzo, który ułożono zarówno na ścianach, jak i podłodze. Strefę umywalki uzupełnia biała mozaika - ta sama, którą możemy znaleźć w kuchni nad blatem. Kolor mebli - kaszmir - także powtarza znany motyw ze strefy dziennej. Uwagę przyciąga natomiast ściana w ciepłym kolorze brzoskwini.

Mała toaleta ze ścianą w kolorze brzoskwiniowym

Piętro i poddasze: wygodna strefa prywatna

Dom ma kolejne piętro oraz użytkowe poddasze. Na piętrze mieszczą się pokoje synów właścicieli, gabinet do pracy oraz łazienka. Dodatkowo przy gabinecie pojawiła się pralnia i pomieszczenie do przechowywania różności, których w rodzinnym domu zawsze jest sporo. 

Wspomniane poddasze pierwotnie było otwartą przestrzenią. Architektka Dominika Domagała wraz z inwestorką opracowały optymalne wydzielenie sypialni, garderoby, łazienki i kolejnego pomieszczenia gospodarczego. Nie było to łatwe zadanie ze względu na skosy. Udało się jednak zrobić to tak, by całość była wyjątkowo funkcjonalna i spełniała oczekiwania inwestorów.

Sypialnia na poddaszu z zabudową na wymiar. Blisko łóżka zaprojektowano wygodny stolik nocny połączony z małą biblioteczką

Sypialnia pod skosami

W sypialni na poddaszu dominują jasne kolory i klasyczne akcenty podkreślone przez sztukaterię na ścianach oraz złote dodatki. Całość tworzy przytulny, subtelny nastrój sprzyjający odpoczynkowi po długim dniu. 

Zaciszna i wygodna sypialnia na poddaszu

Wymarzona łazienka na poddaszu

Wymarzonym miejscem pani domu jest natomiast łazienka z wanną wolnostojącą. Utrzymana w biało-czarnej tonacji czerpie inspiracje ze stylu art déco. Ten klimat świetnie podkreślają zarówno wykorzystane na podłodze i ścianach płytki oraz detale w odcieniu szczotkowanego złota. 

Czarno-biała łazienka na poddaszu

Spektakularnym elementem aranżacji łazienki jest szafka podumywalkowa z forniru lakierowana na wysoki połysk. Dodaje wnętrzu niezwykłej elegancji i podkreśla jego stylizowany charakter.

Łazienka na poddaszu pełni rolę pokoju kąpielowego

Niewielki stolik z lampą, krzesło oraz grafiki na ścianach, które budują nastrój łazienki, świadczą zaś o wyjątkowym przywiązaniu inwestorki do detalu.

Wolnostojąca wanna w łazience na poddaszu

- Realizacja tego projektu poszła wyjątkowo sprawnie. To między innymi zasługa dobrego porozumienia z inwestorami i ich dokładności w odwzorowaniu wizualizacji. Jestem bardzo zadowolona z całości realizacji - tu każde pomieszczenie to perfekcja - puentuje arch. Dominika Domagała.

Autor
Podwarszawski dom: zaprojektowany z miłości do klasyki
Redakcja portalu
Redakcja portalu CzasNaWnętrze.pl to zespół pasjonatów designu i aranżacji wnętrz. Dzielimy się inspiracjami, poradami i najnowszymi trendami w urządzaniu przestrzeni....