Urządzenie miejsca do pracy w domu staje się niekiedy koniecznością. Jak funkcjonalnie i estetycznie zaaranżować domowe biuro podpowiada marka USM.

Odsetek osób pracujących w domu rośnie systematycznie. Według danych Eurostatu w krajach unijnych w ten sposób swoje obowiązki realizuje średnio 5% pracujących. Wiele osób chętnie korzysta też z możliwości tzw. "home office".

Po pierwsze: ergonomicznie i dobrze oświetlone

Domowy gabinet lub kącik do pracy powinien być ergonomiczny i dobrze doświetlony. Stanowisko pracy ulokowane w domu staje się de facto częścią naszej prywatnej strefy życia. Ważne jest zatem, by jego wygląd harmonizował z aranżacją całego wnętrza. W tym celu dobrze sprawdzą się rozwiązania szwajcarskiej marki USM.

USM, stół Kitos, szafka Haller
USM, stół Kitos, szafka Haller

Po drugie: modułowe meble

System szafek Haller daje niemal nieskończone możliwości konfigurowania mebli. Oznacza to swobodę łączenia ze sobą otwartych półek, szafek i szuflad. W ten sposób można stworzyć współczesny sekretarzyk z zamykaną szafką na laptopa, której drzwiczki po otwarciu posłużą jako blat. Na bazie modułów zbudujemy też większe biurko zintegrowane dodatkowo z szafkami. Z kolei pod stołem lub tradycyjnym biurkiem zmieści się praktyczna szafka na kółkach.

USM, szafka Haller
USM, szafka Haller

Meble opcjonalnie można wyposażyć w oświetlenie. Funkcja została rozwiązana w sposób, który nie wpływa na niezmieniony od półwiecza wygląd mebla. Prąd o napięciu 24 V przewodzi stalowa konstrukcja, w której mogą znajdować się również gniazda USB.

Dla osób spędzających długie godziny nad biurkiem dobrą propozycją od USM jest stół Kitos z regulacją wysokości blatu, umożliwiającą pracę na stojąco. Zmiana pozycji w trakcie pracy eliminuje bóle pleców i karku, sprzyja również kreatywności.

USM, szafka Haller
USM, szafka Haller

Po trzecie: niezbędne akcesoria

USM nie zapomina o przydatnych akcesoriach, jak organizery na przybory z filcu wkładane do szuflad lub ustawiane na półce, czy też wysuwane spod blatu plastikowe tace z przegródkami.

USM, organizery
USM, organizery
USM, organizery

Marka USM dostępna jest w showroomie MOOD. www.mood-design.pl