Głęboka, szykowna czerń to jedna z topowych barw stosowanych dziś w aranżacji wnętrz. Pojawia się zarówno w obiektach użyteczności publicznej np. biurach, jak też mieszkaniach i domach - w kuchniach, łazienkach, salonach, a nawet sypialniach. Stosowana jest jako dodatek, ale coraz częściej również jako dominanta. Teraz utrzymane w niej mogą być nawet pozornie niewidoczne elementy zabudowy meblowej, jak… szuflady.

Po latach panowania bieli i odcieni szarości, w aranżacji wnętrz przyszła pora na czerń. Tajemnicza, szalenie elegancka i zaskakująco wszechstronna, wykorzystywana jest przez projektantów w najróżniejszych przestrzeniach - w kuchniach, salonach, łazienkach, a także pomieszczeniach biurowych i komercyjnych. Utrzymane w niej mogą być elementy duże i niewielkie jak np. systemy szuflad Slim Box marki REJS, które od teraz dostępne są nie tylko w graficie i bieli, ale też w barwie węgla.

W kuchni i łazience

W kuchniach czerń najczęściej łączona jest z naturalnym drewnem, betonem i kamieniami, a także materiałami nimi inspirowanymi. Jednolite, głębokie tło stanowi doskonałą przeciwwagę dla ciepłego wybarwienia drewnianych frontów, modnych lameli albo chłodu marmurowego czy grafitowego blatu. W takich aranżacjach liczą się detale, dlatego czarne szuflady Slim Box będą idealnym ich dopełnieniem, a jednocześnie - ukłonem w stronę funkcjonalności.

- W każdej kuchni są setki rzeczy, które chcemy jednocześnie schować i mieć pod ręką. Szuflady są w tym zadaniu nieocenione. Zwłaszcza gdy wyposażymy je w systemy organizacji wewnętrznej, które pomogą zachować porządek i ułatwią pracę w kuchni. Dostępne w czerni metalowe ramy we wszystkich rozmiarach, przegrody i prostokątne relingi, a także pasujące kolorystycznie pojemniki umożliwiają funkcjonalnie podzielenie wnętrza szuflad Slim Box. Dzięki nim możemy posegregować akcesoria i zabezpieczyć je przed przesuwaniem się i mieszaniem. - wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu marki REJS.

Równie dużo rzeczy co w kuchni, przechowujemy w łazience. Dlatego i tu warto postawić na systemy szuflad. Zwłaszcza, że w zarówno w salonach kąpielowych, jak i w niewielkich toaletach, czerń pojawia się coraz częściej. W wysokich szufladach ułożyć możemy ręczniki i detergenty. W tych niskich - zmieścimy mniejsze kosmetyki i przybory toaletowe.

Wartym uwagi dodatkiem są maty antypoślizgowe marki REJS - teraz proponowane również w czerni. Produkowane we Włoszech, dostępne są w poręcznych rolkach, co sprawia, że ich powierzchnia nie odkształca się podczas transportu. Wykonane z mocnego, dwuwarstwowego materiału po przycięciu na odpowiedni wymiar i rozłożeniu same się poziomują i dopasowują do dna lub półki. Są antystatyczne, dzięki czemu utrzymanie czystości jest łatwiejsze.

W salonie i sypialni

Choć szuflady na ogół kojarzą się z meblami kuchennymi, z ich walorów równie dobrze możemy korzystać w innych częściach domu np. w salonie czy jadalni. Wyróżniające się prostymi, cienkimi boczkami Slim Box to doskonałe rozwiązanie do komody, szafki pod sprzęt RTV czy… nowoczesnego kredensu. Zmieszczą się w nich rodzinne pamiątki, ładowarki i instrukcje lub też… zestawy sztućców i świąteczna zastawa. Nie musimy bać się o nadmierne obciążenie szuflad - ich maksymalny udźwig to 40 kg.

Czarne Slim Box z powodzeniem wpiszą się również w aranżacje pokoi nastolatków i całkiem dorosłych sypialni ich rodziców. W biurku czy szafce nocnej, można w nich schować drobny sprzęt elektroniczny, a także mniej lub częściej potrzebne drobiazgi jak np. biżuterię.

W gabinetach i biurach

Czerń to idealny kolor do formalnych przestrzeni, które kojarzą się z profesjonalizmem - gabinetów, biur i open space’ów, a także pomieszczeń użytku publicznego.

- Slim Box wpisuje się w ich charakter idealnie. Bo przecież w biurowych kontenerach musi się znaleźć miejsce i na dokumenty, i na przybory, i na osobiste drobiazgi. Co ważne, czarne szuflady dostępne w: 3 wysokościach - 89, 121 i 185 mm, a także 3 głębokościach - 450, 500, 550 mm, oraz dwóch wariantach - wewnętrznym i frontowym. Taka różnorodność pozwala w pełni dopasować je do potrzeb użytkowników i charakteru wnętrza. - wyjaśnia Damian Rybak.

Więcej informacji na: www.rejs.eu, www.e-rejs.eu