Hygge po duńsku oznacza wygodę i przytulność. Odnosi się do stylu życia utożsamianego ze szczęściem, spełnieniem oraz bezpieczeństwem, jak również do sposobu urządzania wnętrz nastawionego na stworzenie idealnej przestrzeni do relaksu. Choć wywodzi się z Danii, styl hygge sprawdzi się nie tylko w duńskim domu.

Na samopoczucie wpływ mają nie tylko relacje z innymi czy praca - niebagatelną rolę odgrywa także mieszkanie. To tu wracamy po ciężkim dniu, szukając wytchnienia i odprężenia. Dlatego tak ważne jest, aby mieszkanie poza estetyką i praktycznością, cechowało się również ciepłym, przytulnym klimatem, który zapewni wyciszenie i ukojenie zmysłów.

Odpowiedzią na te potrzeby jest hygge, dzięki któremu dom staje się idealnym miejscem na wypoczynek czy weekendowe spotkania w rodzinnym gronie. Wnętrza w tym stylu są łagodne, stonowane, kameralne. Aby ocieplić długie zimowe wieczory wystarczą takie dodatki, jak grube koce, miękkie poduszki, duża ilość świec, najlepiej zapachowych, oraz lampy, które rozjaśnią pomieszczenie. Przytulny klimat warto wprowadzić także do kuchni oraz łazienki. Idealna do tego będzie mozaika ceramiczna Raw Decor.

Mozaika w stylu hygge powinna się przede wszystkim charakteryzować jasnymi, neutralnymi barwami. Sprawdzi się tutaj biel oraz odcienie szarości, zwłaszcza w jasnej tonacji. Odbijając światło, rozjaśnią pomieszczenie. Efekt ten dodatkowo spotęguje wykończenie płytki w połysku.

Decydując o kształcie, warto postawić na te wzory, które stworzą na ścianie lekką, harmonijną powierzchnię - takie rozwiązanie  zapewnią kafelki o okrągłych krawędziach. Wskazana jest więc taka mozaika, jak Arabeska, Arabeska Dover, Arabeska Carska, Arabeska Shield lub Flabellum. Ich opływowy motyw nada wnętrzu równowagi oraz subtelnej elegancji, nie tracąc przy tym urokliwego wyglądu.

Zwolennicy ciepłych tonacji mogą wybrać płytkę Heksagon mały w brązowym kolorze lub miodową Flabellum Amber. Jeśli mozaika ma pełnić dekoracyjny charakter można także postawić na wspominane Flabellum bądź Arabeskę w odcieniach głębokiej zieleni lub granatu. Takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdzi się jako niebanalne wykończenie kominka. Jest to element, którego nie może zabraknąć w hygge mieszkaniu. Wyłożenie jego ścian mozaiką ceramiczną nie tylko sprawi, że płytki będą wspaniale odbijać ogień, ale stworzą również w salonie niepowtarzalny nastrój, służący wyciszeniu i odpoczynkowi. 

Wszystkie mozaiki dostępne są na stronie www.rawdecor.pl