Sedesowe miski stojące sprzedawane są w komplecie ze zbiornikiem spłukującym (to popularne kompakty), jak i osobne urządzenia (spłuczkę można schować pod tynkiem, a urządzenie mocuje do podłogi śrubami). Bidety wystarczy podłączyć do ciepłej i zimnej wody oraz do kanalizacji.
Znacznie łatwiej jest utrzymać czystość wokół urządzeń podwieszanych. Instaluje się je na podtynkowych stelażach, więc podłączenia do rur są niewidoczne. Za to rozwiązanie trzeba nieco więcej zapłacić, gdyż do ceny urządzeń dolicza się koszt stelaża i obudowy.
Są dwa rodzaje stelaży - do zabudowy ciężkiej (trzeba je obmurować) i do zabudowy lekkiej (osłania się je płytami gipsowo-kartonowymi). Oba rodzaje są równie wytrzymałe - maksymalne obciążenie to 400 kg.
Wybierając sedes podwieszany, nie należy liczyć na to, że uda nam się zaoszczędzić miejsce w łazience - po zabudowaniu stelaż wraz z miską zajmie mniej więcej taką samą powierzchnię jak model stojący. Tyle że nad stelażem powstanie praktyczna wnęka, np. na półki lub płytką szafkę.