Strefa umywalki to przestrzeń, która powinna być doskonale przemyślana - zwłaszcza w niewielkim łazienkowym wnętrzu. W ofercie firmy Excellent znajdziesz wiele rozmaitych umywalek, które mogą pochwalić się nie tylko świetnym wzornictwem, ale i ergonomicznym kształtem. Zapraszamy na krótki przegląd najbardziej popularnych modeli!

Jaka umywalka będzie najlepsza do Twojej łazienki - nablatowa, wpuszczana w blat, a może podwieszana? To pytanie należy sobie zadać już na samym początku projektowania wymarzonej przestrzeni łazienkowej. W ofercie Excellent możesz znaleźć wiele niebanalnych modeli, które świetnie wypadną zarówno w nowoczesnym, jak i stylizowanym wnętrzu. Najmodniejsze to te nablatowe - bardzo zgrabne, funkcjonalne, niosące ze sobą rys przyjemnego minimalizmu. 

Umywalka Ovia, Excellent

Modne modele nablatowe

Wśród najchętniej wybieranych wariantów do niewielkich łazienek prym wiodą modele Excellent, takie jak np. Ovia 35 czy Cori 38. Ta pierwsza fantastycznie odnajdzie się m.in. wśród minimalistycznych, bezpretensjonalnych aranżacji, w których bryluje delikatny design pełen obłości. Druga natomiast, może pochwalić się specjalnym rantem typu SLIM, dzięki któremu można maksymalnie wykorzystać wewnętrzną część misy. Do tego rodzaju umywalek najlepiej będzie dobrać baterie wysokie bądź natynkowe - takie modele również znajdziesz wśród oferty marki Excellent. Oprócz tego osoby, które lubią umywalki nablatowe, ale preferują nieco większe modele, mogą zwrócić uwagę na umywalki z serii Rima 2.0. czy Jima.

Umywalka Rima 2.0, Excellent
Umywalka Jima, Ecellent

A może model wpuszczany w blat lub podwieszany?

Umywalki nablatowe to jednak nie wszystko! Wśród oferty Excellent znajdziesz również modele wpuszczane w blat oraz podwieszane. Te pierwsze to np. Lupio czy Hasko. Umywalka Lupio ucieszy miłośników owalnych umywalkowych wariacji, z kolei Hasko przypadnie do gustu zwolennikom prostokątnych kształtów o złagodzonych liniach. W przypadku obu tych modeli designerzy sugerują montaż baterii umywalkowych wysokich bądź natynkowych. 

Umywalka Hasko, Excellent

Ciekawostką wśród umywalek wpuszczanych w blat są natomiast modele AS, sprzedawane w komplecie wraz z szafkami TUTO, które zostały wykonane z najwyższej klasy płyt meblowych. Dostępne w ofercie kolory płyty: biały oraz szary, w połączeniu z wstawkami w kolorze dębu, bieli lub betonu, nadadzą wnętrzu ponadczasowej klasy i elegancji.  Umywalka AS o szerokości 60 cm jest idealnie dopasowana do rozmiaru szafki - wystarczy jedynie, że dobierzesz do niej zestaw odpowiedniej armatury.

Umywalka AS, Ecellent

Jeśli do Twojej łazienki najbardziej jednak pasuje umywalka podwieszana, możesz bliżej przyjrzeć się modelom, takim jak Orido 60 czy BeSpot. Umywalka ceramiczna Orido 60 może pochwalić się designerskim cienkim rantem oraz dużym polem odkładczym. Warto zaznaczyć, że umywalki serii Orido pozwalają zarówno na montaż nablatowy, jak i wiszący - zgodnie z Twoją projektową wizją.

Umywalka BE SPOT z kolei, to część konceptu stworzonego z myślą o jak najbardziej funkcjonalnych łazienkowych wnętrzach. Wykonana została z wysokojakościowego konglomeratu, który pozwolił na osiągnięcie ergonomicznych wymiarów i kształtów. Umywalka świetnie sprawdzi się w modnych, modernistycznych przestrzeniach z zadziornym charakterem. Warto zaznaczyć, że model może być podwieszany lub zabudowywany w blacie. Projektanci Excellent polecają montaż umywalki wraz z wygodnymi, niskimi bateriami.

Strefa umywalki - spójna i harmonijna

Wybierając umywalkę do łazienki pamiętaj, aby zestawić ją z baterią, która nie tylko spełni swoją funkcjonalną rolę, ale również będzie idealnie dopasowana do umywalkowego designu. Jeżeli zatem pokusisz się o umywalkę okrągłą, postaraj się, aby bateria również mogła pochwalić się opływowymi kształtami. Stawiając na umywalkę kwadratową, wybierz z kolei baterię, która będzie miała geometryczne wykończenie. Podobnie rzecz ma się z doborem lustra.

Umywalka Ovia, Excellent

W ofercie Excellent znajdziesz wiele ciekawych wariantów, które z łatwością dopasujesz do strefy umywalkowej. Czekają zarówno lustra kwadratowe, jak i okrągłe, dodatkowo podświetlane LED. Ciekawym uzupełnieniem takiego zestawu może być również lusterko kosmetyczne Rolo, idealne do makijażu czy codziennej toalety.

Więcej informacji na: www.excellent.com.pl