Ten rok to prawdziwy Armagedon dla wielu produktów w budownictwie i wyposażeniu wnętrz. Komplikacje covidowe wpłynęły na wiele branż, też na wszystko co łączy się z budową czy wykończeniem domu. Ze względu na wzrosty cen stali i jej braki na światowych rynkach drastycznie podrożały również grzejniki. Tegoroczne podwyżki odpowiadają podwyżkom łącznym z poprzednich dziesięciu lat. Do tego na każdy zamawiany grzejnik czeka się wielokrotnie dłużej niż normalnie a wielu producentów, borykając się z problemami materiałowymi, przesuwa terminy dostaw. Jak sobie poradzić z tymi utrudnieniami?

Przedstawiamy trzy sposoby jak sobie radzić z utrudnieniami

Sposób 1. Warto kupować tam, gdzie jest fachowe doradztwo i duży wybór towarów od ręki.

Gdy nam się spieszy, szczególnie warto szukać ofert towarów sprzedawanych z magazynów nie rezygnując przy tym z bogactwa możliwości. Nie spotka nas wtedy przykra niespodzianka, że fachowcy przyjdą przed towarem, a jeśli trafimy do specjalistycznej firmy z dużymi stanami magazynowymi - wybór jest bardzo duży. Nie będziemy mieli też poczucia, że można było wybrać lepiej, gdy w przyszłości zobaczymy jak duży jest dziś wybór w grzejnikach. Od ręki dostaniemy grzejniki łazienkowe dekoracyjne, łazienkowe drabinkowe a nawet dekoracyjne pokojowe.

Aluminiowy grzejnik dekoracyjny o dużej mocy - Kalmar Concordia

Najczęściej oferowane w sprzedaży od ręki są grzejniki białe, czarne czy grafitowe w najpopularniejszych rozmiarach. Zdarzają się też srebrne - chromowane lub aluminiowe - polerowane. Wśród grzejników oferowanych od ręki klienci chętnie wybierają kolumnowe grzejniki żeberkowe, aluminiowe wysokie, dekoracyjne grzejniki drabinkowe.

Rurkowy grzejnik Tubes Basic

Sposób 2. Warto poczekać, ale wcześniej zrobić konkretne przyłącze.

Jeśli dopieszczamy każdy element wystroju wnętrza i szukamy grzejnika "na miarę" dopasowanego nietypowym kształtem czy kolorystycznie, czy też w konkretnej mniej typowej wysokości czy szerokości warto poczekać i zamówić grzejnik dokładnie pod nasze potrzeby. Dlaczego? Bo jednak grzejniki to bardzo widoczny element wnętrza (duża powierzchnia a zakrywanie ich jest nie ekonomiczne i nie ekologiczne) a wymiana dużo trudniejsza niż wymiana sofy czy lampy. Grzejniki mają konkretne sposoby podłączania do sieci i szczególnie w przypadku grzejników dekoracyjnych nie można mówić o standardzie. W takiej sytuacji warto wziąć w specjalistycznej firmie rysunki dla wykonawców i zakupić zawory. Instalacja będzie bezpiecznie działać bez tego konkretnego grzejnika a zamontowanie grzejnika do przygotowanych przyłączy będzie szybkie i proste.

Kolumnowy grzejnik pokojowy Zehnder Charleston

Sposób 3. Warto łączyć jakość produktu z promocją.

Przy galopujących cenach nie warto przesuwać decyzji o zakupie na później. Ten rok to rekordowa liczba podwyżek a już wiadomo, że kolejna ich fala zmian cen będzie 1 stycznia 2022 roku. Jak sobie z tym poradzić, jeśli mamy ograniczony budżet? Warto przede wszystkim sprawdzić duże promocje w specjalistycznych firmach. W promocji Festiwal Dobrych Marek możemy np. skorzystać z gwarancji najniższej ceny w Polsce a wiele produktów jest sprzedawanych z magazynów.

Płaski grzejnik Vasco Niva w wersji do łazienki lub pokoju

Więcej informacji na: www.kalmar.waw.pl