Elementem obowiązkowym nowoczesnej strefy prysznica coraz częściej staje się deszczownia. Efektowna i atrakcyjna - uprzyjemnia kąpiel i podkreśla styl wnętrza. Oto cztery aranżacje, do których dobrano deszczownie różniące się formą głowicy i wykończeniem.

Dzięki deszczowni, która rozprasza strumień wody, możemy zażywać kąpieli kojarzącej się z kroplami deszczu. Woda obejmująca całe ciało działa kojąco na zmysły, relaksuje, masuje.

Poniżej prezentujemy cztery deszczownie w zestawie z panelami prysznicowymi (bez problemu znajdziemy też oczywiście propozycje deszczowni występujących osobno i np. montowanych podtynkowo). Wykorzystane w stylizacjach modele są mocowane do drążka natrysku. Różnią się wykończeniem, a także formą głowicy.

Owal do nowoczesnej klasyki

Do czarno-białej aranżacji wybrano zestaw natryskowy Rondo Black z deszczownią o okrągłej głowicy. Ma ona średnicę 20 cm i jest przymocowana do drążka prysznicowego. Razem z rączką natryskową - także okrągłą, tyle że mniejszą, bo o średnicy 9,7 cm - tworzy zgrany duet. Uzupełniają się nie tylko wizualnie, ale przede wszystkim funkcjonalnie. Deszczownia oferuje kąpiel w delikatnych strugach deszczu. Rączka ma trzy funkcje strumienia. Okrągła głowica deszczowni koresponduje z dużym owalnym lustrem w czarnej obwódce.

Cechą charakterystyczną zestawu jest matowoczarna kolorystyka, która dodaje pazura całej stylizacji. Bez elementów w tonacji black byłaby to bardzo zwyczajna kompozycja łazienkowa z białymi kafelkami.

Zestaw wyposażono w system easy clean ułatwiający utrzymanie armatury w czystości.

FERRO, Rondo Black zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią.

Okrągłą deszczownię projektant wybrał też do aranżacji w biało-żółtym kolorze. Mamy tu do czynienia z zestawem Algeo złożonym z deszczowni, natrysku i - dodatkowo - z baterii wannowej. Jest to ciekawy przykład połączenia strefy prysznica ze strefą wanny. Deszczownia i szklany panel na wannie tworzą komfortową "kabinę prysznicową". Głowica deszczowni ma średnicę 20 cm, a główka trzyfunkcyjnej rączki natrysku - 11,3 cm. Obie wyposażono w easy clean. Bateria posiada regulator ceramiczny. Armatura została wykończona w połyskującym chromie.

FERRO, Algeo deszczownia z natryskiem i baterią wannową.

Kwadrat do industrialu

Kwadratowe formy świetnie się odnajdują w nowoczesnych aranżacjach z posmakiem industrialnym. W przykładowej stylizacji ze spektakularną mozaiką w geometryczno-orientalne wzory wykorzystano zestaw natryskowy z deszczownią Squerto Lux Black. Kwadratowa głowica deszczowni ma wymiary 20 cm na 20 cm, a główka jednofunkcyjnej rączki natrysku - 7,5 cm na 7,5 cm. Matowoczarna powłoka armatury doskonale się wpisuje w mozaikowe, szare tło. Zestaw posiada system easy clean. Praktycznym dodatkiem jest płaska półka na kosmetyki z regulacją mocowania.

FERRO, Squerto Lux Black zestaw natryskowy z deszczownią.

Kwadratowa deszczownia tworzy także gustowną strefę natrysku w biało-beżowej aranżacji z motywami boho i industrialnymi. Głowica o bokach 20 cm na 20 cm jest elementem połyskującego chromem zestawu Amigo VerdeLine. Rączka natrysku ma tu wymiary 8 cm na 8 cm. To armatura wyposażona w system oszczędzania wody. Easy clean ułatwia czyszczenie. Praktyczna płaska półka to wygodne miejsce na kosmetyki potrzebne podczas kąpieli.

FERRO, Amigo VerdeLine zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią.

Więcej informacji na: www.ferro.pl