Dzieci lubią otaczać się kolorami, i bez wątpienia jest to sympatia odwzajemniona. Dzięki odpowiednio dobranym barwom możemy stworzyć w pokoju dziecka wyjątkową przestrzeń do swobodnej zabawy, pełną pozytywnej energii. W moodzie Color & Wood w kolekcji Mood Stories od Pfleiderer znajdziemy najmodniejsze zestawienia dekorów, które pomogą zrealizować nawet najbardziej śmiałe projekty wnętrz oraz mebli.

Kolory są nieodłącznym elementem aranżacji pokoju dziecięcego. Nawet gdybyśmy zdecydowali się pomalować ściany na biało, to zabawki, tekstylia lub meble dodadzą wnętrzu barw. Urządzając pokój dziecka warto umiejętnie je dobierać, aby były inspirującym dodatkiem i przyjemnym tłem, zaś energię do pomieszczenia niech wniosą najmłodsi - ich radość i beztroska zabawa. Jednak jak umiejętnie łączyć ze sobą różne kolory, by nie przesadzić, a raczej stworzyć przyjemną w odbiorze aranżację wnętrza? W tym pomogą nam gotowe propozycje z nastroju Color & Wood, jakie znajdziemy w kolekcji Mood Stories od Pfleiderer.

Niezawodne połączenia

Ponadczasowe drewno, niezależnie od odcienia odnajduje się znakomicie w aranżacji każdego wnętrza - również w pokoju dziecka. W nastroju Color & Wood w kolekcji Mood Stories dekorom inspirowanym wzorami drewna, towarzyszą dekory jednobarwne, które są elementem przełamującym, ożywiającym wnętrze, a nawet budującym całościowy nastrój pomieszczenia. Znakomitym przykładem jest projekt dziecięcej szafki, autorstwa stolarzy z firmy Meblowanie Świata Stolarze Meblowi i projektantek biura projektowego TuMiHome, współpracujących z autoryzowanym dystrybutorem sieci Pfleiderer Partner - firmą WIÓR z Białegostoku.

W tym projekcie bazą jest dekor Dąb Shetland (R20246) o ciepłej tonacji i wyrazistych, niezwykle autentycznych rysunkach. Kolory mu towarzyszące to pastelowy, niebieski dekor Laguna (U18505) oraz ciemny i wyrazisty Smooth Concrete Brown (S60012), który został zastosowany jako wykończenie płyty. Założeniem projektu było stworzenie mebli, które pomogą zbudować przestrzeń opartą na spokojnych barwach, zaś dynamikę wnętrzu nadadzą dzieci, ich aktywność i zabawki.

Kreatywne kompozycje

Kolory stanowią inspirujący punkt wyjścia do aranżacji przestrzeni, której towarzyszy aktywność użytkowników: zarówno w formie zabawy, jak i pracy. Kreatywność pobudzają szczególnie spokojne i stonowane barwy, np. beże, szarości, jak i pastelowe błękity czy róże. Pomogą one również stworzyć wnętrze emanujące dobrą energią i radością. Z tego też powodu idealnie sprawdzają się w pokojach dziecięcych lub przedszkolach i salach zabaw.

Meble w formie domków, zaprojektowane przez stolarzy z firmy Meble Frost we współpracy z Małgorzatą Thielemann Projektowanie Wnętrz oraz wykonane przez Meble Frost. W projekcie pojawiły się cztery dekory - stonowana i wpadająca w zieleń Szałwia (U19014), świeża, niebieska Laguna (U18505), nastrojowy róż Rose (U17501) oraz dekor Akacja (R38002) o delikatnej tonacji i subtelnych rysunkach drewna. Za subtelnymi, kolorowymi frontami kryje się spora przestrzeń do przechowywania, gdzie zmieszczą się zabawki i przybory plastyczne. Jednak nie tylko funkcjonalność jest tu istotna, bowiem meble w kształcie domków mają służyć dzieciom również do zabawy, a swoją finezyjną formą wzbudzać w nich kreatywność i twórcze myślenie.

Jakość i design

Kolekcja Mood Stories to bogactwo pięknych i zgodnych z obowiązującymi trendami dekorów, które pomogą nam zbudować wymarzony nastrój we wnętrzu. Dzięki dekorom z nastroju Color & Wood z łatwością stworzymy wnętrze pełne optymistycznej energii, ale również nieszablonowe, pełne ciekawych połączeń kolorystycznych.

Ważnym elementem kolekcji jest także funkcjonalna i trwała baza, którą stanowi płyta drewnopochodna. Wykonana w przeważającej mierze z recyklingu oraz surowców drzewnych pozyskanych z certyfikowanych obszarów leśnych, pozwala troszczyć się o zasoby naturalne, nie ujmując piękna naszym wnętrzom. Dzięki wysokiej jakości płyty i możliwości precyzyjnego cięcia, możemy z powodzeniem stosować ją w nawet najbardziej kreatywnych i śmiałych projektach wykończenia i wyposażenia pokoju dziecięcego, przedszkoli, żłobków, itp.

Więcej interesujących informacji na: www.pfleiderer.pl