Tapety winylowe to wnętrzarski strzał w dziesiątkę. Ich podwyższona wytrzymałość sprawia, że są świetną alternatywą dla tradycyjnej ściany pomalowanej farbą. W tym artykule dowiesz się z czego składa się tapeta winylowa, do jakich wnętrz się nadaje oraz jakie ma właściwości.

Tapeta winylowa - co to takiego?

Wybór wzorów tapet i ich dostępność na rynku jest tak duża, że zwolennicy tego rodzaju okładzin na ścianę mogą wybierać spośród tysięcy motywów. Trudniejsze może okazać się dobranie tapety pod względem właściwości użytkowych i jej przeznaczenia. Na rynku coraz częściej możemy spotkać tapety winylowe. Co to takiego? Tapety winylowe składają się z papieru pokrytego folią PCV, czyli winylem.

Do jakich wnętrz nadają się tapety winylowe?

Stosowanie tapet winylowych zaleca się przede wszystkim do wnętrz komercyjnych. Głównie ze względu na ich parametry ognioodporne, antybakteryjne i łatwą zmywalność, a także dźwiękochłonność.

- Okleiny ścienne dostępne w ofercie Newmor Polska znalazły zastosowanie w wielu obiektach takich jak teatry, filharmonie, kina, biura, hotele, szpitale i kliniki, ośrodki SPA, a także obiekty użyteczności publicznej. - mówi ekspert marki Newmor Polska.

Tapety winylowe znajdą swoje zastosowanie także w domu. Najlepiej wykorzystać je w często użytkowanych pomieszczeniach. Dzięki temu na długo cieszyć się będziemy efektem świeżości.

Zalety tapet winylowych

  • Tapety winylowe są niezwykle mocne, higieniczne, odporne na zarysowania i wyjątkowo łatwe w utrzymaniu.
  • Największą zaletą tego rodzaju okładzin jest możliwość zmycia z nich zabrudzeń na mokro, bez obaw o ewentualne uszkodzenie wzoru.
  • Są odporne na wilgoć.
  • Mogą być łatwo zmywalne przy użyciu łagodnych detergentów.
  • Wykazują odporność na promienie słoneczne, dlatego mogą służyć nam przez długi czas w doskonałym stanie.