Nowoczesne telewizory potrafią oczarować doskonałym obrazem, bogactwem detali i coraz większymi rozdzielczościami. W parze z postępem wizualnym nie idzie jednak ten dźwiękowy. Stąd też nasuwa się pytanie, co można zrobić, aby temu zaradzić? Jako eksperci dobrego brzmienia przygotowaliśmy bezkompromisowe rozwiązania, które sprawią, że dźwięk z telewizora będzie stał na najwyższym poziomie.

Wbrew pozorom sprzęt audio do telewizora nie musi wcale zajmować dużo miejsca. Owszem, jeżeli ponad wszystko cenisz sobie wielokanałowy dźwięk, wraz z jego przestrzennością, to najlepszym wyborem będzie zestaw kina domowego. Efekty dźwiękowe otoczą Cię ze wszystkich stron, a z zestawem opartym na amplitunerze AV Yamaha MusicCast RX-A880 i głośnikach Mission QX-3, QX-1 i QX-C poczujesz się jak w prawdziwym kinie. Należy jednak nadmienić, że istnieje wiele różnych sposobów na dobry dźwięk w salonie - także takich, które dzięki swojemu designowi staną się jego ozdobą.

Na pierwszy plan wysuwają się aktywne kolumny głośnikowe marki Audio Pro - mniejszy model A26 oraz większy A36. Konstrukcje te wyróżniają się tym, że nie potrzebujemy do nich żadnej dodatkowej elektroniki - wzmacniacza czy amplitunera. Podłączamy kolumny do telewizora, np. za pomocą kabla HDMI, i gotowe! A muzyki możemy słuchać z serwisów streamingowych takich jak m.in. Spotify i Tidal. Całość tworzy niezwykle estetyczny sposób na świetny dźwięk w salonie.

Inną opcją może być urządzenie typu all-in-one, czyli wszystko w jednym. Przykładem takiej konstrukcji jest Sonoro Meisterstuck, gdzie w pojedynczej obudowie znajdziemy wzmacniacz, odtwarzacz CD, głośniki, radio i funkcje sieciowe. Tym samym wystarczy podłączyć sprzęt do telewizora, aby cieszyć się stylowym, a zarazem niezwykle funkcjonalnym, centrum domowej rozrywki.

Kolejnym atrakcyjnym wyborem będzie kompaktowy, uniwersalny zestaw stereo złożony z niewielkiego wzmacniacza Bluesound Powernode 2i oraz podstawkowych kolumn głośnikowych ELAC Carina BS243.4. Taka kompozycja wygląda niezwykle nowocześnie, gra fantastycznie, a przy okazji nie zajmuje dużo miejsca. Wyposażenie modelu Powernode 2i w gniazdo HDMI sprawia, że z łatwością podłączymy do niego telewizor.

W sytuacji, w której brakuje nam miejsca po bokach telewizora warto zastanowić się nad soundbarem - uniwersalnym urządzeniem, które ustawimy przed lub pod telewizorem. Taka konstrukcja dekoduje dźwięk przestrzenny, więc może nam pomóc wykreować wrażenie otaczającego nas z wielu stron dźwięku. Najbardziej zaawansowane modele, jak Yamaha MusicCast YSP-5600 czy B&W Formation BAR, pokazują, jak potężny dźwięk może dobiegać z tak niewielkich urządzeń.

Więcej informacji oraz propozycji doboru właściwego sprzętu znaleźć można również pod tym linkiem: www.tophifi.pl/blog/post

Najlepiej jest oczywiście przyjść do jednego z naszych 18 salonów i porozmawiać z naszymi ekspertami, którzy pomogą dobrać najlepsze rozwiązanie i udostępnią salę odsłuchową w salonie do przetestowania sprzętu przed jego zakupem. Dowolny sprzęt audio można również zamówić przez stronę internetową www.tophifi.pl

Eksperci Dobrego Brzmienia
Top Hi-Fi & Video Design