Gorączka przedświąteczna udziela się niemal każdemu. To czas nerwowej bieganiny po sklepach, kompletowania listy prezentów, wielkiego gotowania, ale też intensywnych porządków. Musimy kupić, zrobić, upiec, ugotować, umyć i sprzątnąć. Jak pomóc sobie w tym gorącym okresie świątecznego szaleństwa?

Nim się obejrzymy, a lada moment będziemy pakować prezenty dla bliskich, porządkować cały dom na błysk i przygotowywać 12 wigilijnych potraw. Istnieje jednak kilka skutecznych sposobów na zaoszczędzenie sobie pracy, czasu i energii dzięki wsparciu domowych pomocników.

Świąteczne gotowanie bez wysiłku

Mając na uwadze, jak wiele czasu spędzamy w kuchni przed świętami, warto pomyśleć o ułatwieniu sobie przygotowań. Planując kolejne potrawy i desery, przyda się nam praktyczny harmonogram gotowania i pieczenia rozłożony na kilka kolejnych dni przed Wigilią. Kruche ciasteczka, ciasta czy farsz do uszek z powodzeniem możemy przygotować 1-3 dni przed świąteczną kolacją.

Poręcznym pomocnikiem w kulinarnych obowiązkach z pewnością będzie urządzenie Thermomix® TM6, dzięki któremu zaoszczędzimy wiele cennych chwil i przedświątecznego stresu. Wigilijne dania i dodatki z łatwością znajdziemy na platformie Cookidoo®, która oferuje dostęp do ponad 4200 przepisów w języku polskim, a od połowy listopada, dzięki nowej funkcji "Utworzone przepisy" umożliwia użytkownikom dodawanie własnych przepisów i modyfikowanie już istniejących. Wszystkie rodzinne, tradycyjne przepisy znajdą się w urządzeniu i nigdy nam już nie zginą.

Dzięki urządzeniu Thermomix® możliwe jest m.in. miksowanie, siekanie, wyrabianie ciasta, a także gotowanie na parze i sous vide, a wyświetlane na ekranie przepisy przeprowadzą nas krok po kroku przez poszczególne etapy przygotowania potrawy. Zaoszczędzony na poszukiwaniu przepisów i gotowaniu czas, możemy wykorzystać na pakowanie prezentów, ubieranie choinki lub po prostu na czas z bliskimi.

Pomoc przy porządkach

Oprócz czasochłonnego, świątecznego miszmaszu kulinarnego czeka nas sprzątanie całego domu. Jak sprawić, aby świąteczne porządkowanie przebiegło sprawnie i nie zabrało nam wiele czasu? Najważniejszy - podobnie jak przy przed wigilijnym gotowaniu - jest plan.

Przedświąteczne czyszczenie warto rozłożyć na kolejne etapy, zaczynając od porządkowania rzeczy, mycia okien, wycierania kurzu z szafek i półek, na odkurzaniu i myciu podłóg kończąc, trzymając się zasady, że sprzątamy od góry do dołu. Sprytnie zdobyty wolny czas możemy przeznaczyć na dekorowanie domu - bez stresu i pośpiechu, z czystą przestrzenią wokół. Korzystając z bezprzewodowego systemu do utrzymania czystości Kobold® VB100, wykonamy wiele czynności za pomocą jednego urządzenia. Wymienne końcówki doskonale dosięgną do nawet najdalszych zakamarków i szczelin, zbierając każdy okruszek. Przydatną elektroszczotką do tapicerki bez trudu wysprzątamy kanapy i fotele, a przystawka 2 w 1 do podłóg - jednocześnie odkurzy i umyje, z perfekcyjną dokładnością.

Przygotowując dom i kuchnię do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy, że ten niesamowity okres to przede wszystkim czas wytchnienia i odpoczynku z najbliższymi. To także przerwa na ciekawe rozmowy oraz szansa na skosztowanie pysznych, świątecznych przysmaków. Spokojnych świąt!

Więcej informacji na: www.vorwerk.pl