W niewielkiej sypialni najlepiej sprawdzi się szafa z drzwiami przesuwnymi - bez względu na jej odległość od innych mebli można ją bez trudu i wygodnie otworzyć. W przypadku, gdy wnętrze ma małą powierzchnię i szafa nie może być zbyt szeroka, warto zdecydować się na zabudowę do samego sufitu.

Trzydrzwiowa szafa z dwiema szufladami i lustrem Villa Bydgoskie Meble Szafa z drzwiami przesuwnymi, kolekcja mebli Agnes Helvetia Meble Dwudrzwiowa szafa z kolekcji Lima Klose
Trzydrzwiowa szafa z dwiema szufladami i lustrem ze stylizowanej kolekcji Villa, fronty i korpus wykończone naturalną okleiną dębową w kolorze wenge, wys. 210 cm, szer. 185 cm, gł. 68,4 cm, w kolekcji dostępne również inne meble do sypialni oraz salonu, BYDGOSKIE MEBLE, 1855 zł Szafa z drzwiami przesuwnymi, kolekcja mebli Agnes z płyty meblowej z dekoracyjnymi wstawkami z ekoskóry, wys. 218 cm, szer. 221 cm, gł. 62 cm, dostępne również łóżko, szafka nocna oraz komoda, HM HELVETIA MEBLE, 1842 zł Dwudrzwiowa szafa z kolekcji Lima z asymetrycznym lustrem, wykonana z litego drewna, wykończona naturalną okleiną orzechową, wys. 220 cm, szer. 200 cm, gł. 64 cm, KLOSE, 6999 zł

Na najwyższych, trudno dostępnych półkach szafy na ubrania najlepiej przechowywać rzeczy, z których nie korzystamy codziennie lub używamy ich tylko sezonowo, takie jak pościel dla gości, koce itp.

Jeśli mamy miejsce na dużą pojemną szafę możemy zaprojektować ją tak, żeby nie były już potrzebne dodatkowe komody. Zaoszczędzoną w ten sposób przestrzeń możemy przeznaczyć na toaletkę z fotelem lub szezlong idealny na krótką drzemkę.

Czterodrzwiowa szafa z kolekcji XXL Agata Meble Trzydrzwiowa szafa Seti 650 3D Beds.pl Kolekcja mebli do sypialni Paris Agata Meble
Czterodrzwiowa szafa z kolekcji XXL wyposażona również w dwie szuflady, kolor korpusu orzech virginia, fronty białe, wys. 218 cm, szer. 200 cm, gł. 61 cm, w kolekcji dostępne również łóżko, szafka nocna i komoda, MM Bravo, AGATA MEBLE, 1699 zł Trzydrzwiowa szafa Seti 650 3D zrobiona z drewna dębowego, przestrzeń wewnątrz szafy jest podzielona na część z półkami oraz większą część z długim drążkiem na wieszaki, na samej górze półka wzdłuż całej szerokości mebla, wys. 190 cm, szer. 165 cm, gł. 65 cm, BEDS.PL, 6735 zł Kolekcja mebli do sypialni Paris z dużą narożną garderobą, która składa się z trzech modułów: szafy trzydrzwiowej wyposażonej również w trzy szuflady (wys. 215 cm, szer. 157 cm, gł. 56 cm), szafy narożnej (wys. 215 cm, szer. 97 cm, gł. 97 cm) oraz witryny (wys. 215 cm, szer. 63 cm, gł. 56 cm), płyta meblowa wykończona okleiną, dekoracyjne wstawki o nieregularnych wzorach pokryte lakierem, każda bryła wykończona ozdobną listwą, AGATA MEBLE, 1599 zł, 1049 zł oraz 859 zł

Szafa w neutralnym, stonowanym kolorze

Ponieważ sypialnia jest pomieszczeniem, które powinno zachęcać do relaksu i odpoczynku najlepiej zdecydować się na meble w naturalnych odcieniach drewna, lub jednolitych, stonowanych kolorach. Krzykliwe i jaskrawe barwy nie sprzyjają wypoczynkowi i rozpraszają. Warto też zdecydować się na duże lustro na drzwiach szafy, pamiętajmy jednak, że nie powinno znajdować się naprzeciwko łóżka.

W sypialni najważniejsza jest spokojna, przytulna atmosfera, dlatego warto urządzić ten pokój tak, aby wszystko miało swoje miejsce i łatwo było utrzymać w niej porządek. W takim miejscu będziemy mieć gwarancję spokojnych snów i dobrego odpoczynku.

Zanim kupisz szafę do sypialni:

  • Postaraj się dobrać meble tak, aby jak najmniej rzeczy stało na wierzchu - w uporządkowanych wnętrzach śpi się dużo lepiej!