Rolety okienne to rozwiązanie, które od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Szczególnie we współczesnych wnętrzach, do których świetnie pasują ze względu na swój minimalistyczny wygląd. Rolety mają jednak o wiele więcej zalet, dlatego warto się zastanowić nad tym rozwiązaniem i wybrać je jako alternatywę dla ciężkich zasłon.

Niezależnie od stylu, w jakim urządzamy mieszkanie, zawsze dużą uwagę przykładamy do dodatków. Nie inaczej jest w przypadku rolet okiennych. Te współczesne mogą być wykonane z różnorodnych materiałów w rozmaitych kolorach, dzięki czemu będą świetną ozdobą naszego mieszkania.

Jeśli wciąż wahasz się nad wyborem rolet, poznaj 10 powodów, dla których warto mieć roletę w mieszkaniu.

1. Łatwe w montażu

Rolety są niezwykle łatwe w montażu. Do niektórych modeli, np. naokiennych, nie potrzebujesz żadnych narzędzi. Taka roleta po wyjęciu z opakowania jest gotowa do zamontowania. Wystarczy skorzystać z wygodnych w użyciu zaczepów.

2. Konkurencyjne cenowo

Rolety to z pewnością tańsze rozwiązanie od kompletu firanek i zasłon, a mogą spełniać te same funkcje. Jeśli więc posiadasz w mieszkaniu lub domu wiele okien, możesz sporo zaoszczędzić.

3. Szeroki wybór wzorów i kolorów

Nowoczesne modele rolet dostaniesz w różnych kolorach oraz wzorach. W zależności od Twoich upodobań oraz wystroju wnętrza możesz wybrać model w jednolitym kolorze, w pasy, kwiaty, itp.

4. Możliwość własnej aranżacji

Jeśli mimo szerokiej oferty rolet nie znajdziesz nic, co spełnia Twoje wymagania, możesz zaprojektować rolety Lotari za pomocą Dec’n’Roll. Jest to wygodne narzędzie, które w trzech krokach pozwoli wybrać własny rysunek czy zdjęcie albo gotowy wzór z 40 milionów nowoczesnych grafik, a następnie nanieść go na przedmioty.

5. Chronią Twoją prywatność

Rolety zaciemniające są najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcesz chronić swoją prywatność przez wzrokiem sąsiadów lub przechodniów. Takie rolety dokładnie przylegają do okna, przez co są polecane do montażu w mieszkaniach zlokalizowanych na parterze.

Rolety w pokoju dziennym

6. Łatwe w utrzymaniu czystości

Jeżeli nie masz czasu na codzienne porządki, to powinnaś wybrać rolety zamiast firanek i zasłon. Są one łatwe w utrzymaniu czystości. Nie trzeba ich prać ani prasować, wystarczy od czasu do czasu przetrzeć je za pomocą wilgotnej ściereczki.

7. Bezpieczne dla alergików

Rolety w porównaniu do firan lub zasłon mają dużo sztywniejszą strukturę, dlatego są mniej podatne na zbieranie się pyłków i drobinek. Niektóre z modeli pokryto antystatycznym preparatem, dzięki czemu nie osadza się na nich kurz,

8. Bezpieczne dla dzieci i zwierząt

Małe dzieci i zwierzęta bardzo często interesują się firankami lub zasłonami, a wystarczy chwila, aby je uszkodzić i wyrządzić sobie krzywdę. Rolety są zatem bezpieczniejsze, gdyż wystarczy je podnieść, aby pozostały poza zasięgiem podopiecznych. Na uwagę zasługuje innowacyjny mechanizm sprężynowy smartroll wyróżniający się łatwością montażu, który umożliwia automatyczne zwijanie rolety bez użycia łańcuszka - dzięki temu dziecko nie zaplącze się w niego.

9. Łatwa regulacja temperatury we wnętrzu

Rolety Lotari wyposażone w powłokę Silver ograniczają przedostawanie się ciepła do wnętrza podczas słonecznych dni, np. latem. Działają też w drugą stronę, a więc podczas chłodnych dni zapobiegają wydostawaniu się ciepła z wnętrza mieszkania. Dzięki roletom wyposażonym w powłokę Silver możesz łatwo regulować temperaturę we wnętrzu.

10. Warunki idealne do filmu

Za pomocą rolet stworzysz idealne warunki do oglądania filmu. Niektóre modele wyściełane są białą tkaniną, dzięki czemu możesz używać ich jako tła do wyświetlania filmu z rzutnika.

źródło i zdjęcia: Lotari