Sypialnia to jedno z najważniejszych miejsc w domu lub mieszkaniu, gdzie odnajdujemy spokój, ciepło, harmonię, poczucie bezpieczeństwa i regenerujemy siły. Chociaż każdy z nas ma własną wizję tego jak powinien wyglądać codzienny sypialniany azyl, warto kierować się pewnymi ogólnymi zasadami, które mają na celu zwiększenie komfortu oraz doznań estetycznych.

Przed zakupem elementów wyposażenia wnętrz warto zajrzeć do źródeł internetowych, prasowych oraz udać się po indywidualne porady, aby zaczerpnąć inspiracji oraz fachowej porady w kwestii wystroju sypialni oraz doboru odpowiednich mebli i elementów dekoracyjnych.

Do sypialni warto wybrać jasne kolory, które działają kojąco na zmysły oraz pozwalają się zrelaksować, nie dekoncentrując nas zbytnio. Warto także zachować zasadę "Im mniej, tym lepiej", aby nie rozpraszać się zbędnymi przedmiotami i skupić na wypoczynku.

Jakie łóżko do sypialni?

Warto pomyśleć także o odpowiednim rozmiarze i funkcjonalności mebli. Łóżko stanowi centralny element pomieszczenia, który powinien komponować się z resztą wystroju. Coraz częściej zwracamy uwagę na solidne wykonanie produktu oraz możliwość adaptacji wymiaru oraz elementów łóżka do rozmiarów i stylu sypialni. Warto zadbać także o zakup łóżka z pojemnikiem, co ułatwia utrzymanie porządku w sypialni. W chwili obecnej, coraz łatwiej znaleźć łóżka, które spełniają wszystkie powyższe wytyczne.

Jak wybrać odpowiedni materac?

Jednym z najważniejszych kroków podczas projektowania sypialni, o którym często wielu z nas zapomina, jest wybór odpowiedniego materaca oraz dodatków sypialnianych, które w dużej mierze są odpowiedzialne za poziom naszego wypoczynku oraz często wpływają na nasze zdrowie.

Obecnie, na rynku istnieje bardzo zróżnicowana gama produktów sypialnianych, oparta o najnowsze technologie, aby zadbać o wysoką jakość odpoczynku, regenerację i komfort użytkowania. Do jednych z najnowszych trendów należą strefowe materace wykonane z pianek wysokoelastycznych oraz termoelastycznych, które zapewniają równomierne rozłożenie ciężaru ciała, odpowiednie podparcie dla wszystkich części ciała oraz doskonale odprowadzają wilgoć i zapobiegają potliwości.

Doskonałym rozwiązaniem, aby materac nie ulegał szybkiemu zabrudzeniu i zniszczeniu jest zakup ochraniacza. Warto także zwrócić uwagę czy materac posiada certyfikat wyrobu medycznego. Jest to dodatkowy gwarant, iż materac dostosowuje się do naturalnych krzywizn ciała użytkownika.

Dodatki idealne do Twojej sypialni

Elementami dopełniającymi każdą sypialnię są odpowiednie dodatki. Warto wybrać poduszkę, która zapewnia odpowiednie podparcie szyi i nie wywołuje bólu karku. Po ciężkim dniu dobrze otulić ciało przyjemnym w dotyku materiałem. Dlatego, idealnym wyborem są satynowe lub jedwabne prześcieradła i poszewki. Na koniec, warto wspomnieć o oświetleniu. Oświetlenie potrafi stworzyć niesamowitą atmosferę w sypialni, co przekłada się również na nastrój. Wybór ciepłych odcieni światła do sypialni wpływa pozytywnie i uspokajająco.

Odwiedź jeden z 20 salonów Senpo i sięgnij porad specjalistów od snu!

Więcej informacji na: www.senpo.pl