Powietrze, którym oddychamy w pomieszczeniach, ma ogromny wpływ na stan naszego zdrowia, odporność oraz sen. Dlatego zadbajmy o jego jakość. Na szczęście w sukurs przychodzą nam oczyszczacze.

W dzisiejszych czasach nasza świadomość oraz ekologiczne podejście do życia jest dla nas coraz ważniejsze. Nie bez znaczenia jest także nasze zdrowie i powietrze, którym oddychamy. Możemy zadbać o nie na dwa sposoby: wybierając rośliny oczyszczające powietrze, bądź wspomóc się nowoczesnym sprzętem. Pod lupę wzięliśmy 7 modeli dostępnych na rynku oraz zapytaliśmy eksperta, na co zwrócić uwagę przy wyborze oczyszczacza powietrza.

Dwa w jednym - lampa i oczyszczacz

Bellaria to z jednej strony to oczyszczacz powietrza, a z drugiej lampa z regulowanym oświetleniem LED.

źródło: WWW.FALMECPOLSKA.PL

Czyste powietrze w całym pomieszczeniu

Oczyszczacz powietrza Dyson Pure Hot+Cool usuwa gazy oraz 99,95% cząsteczek o wielkości do 0,1 mikrometra, zapewniając rozprowadzenie oczyszczonego powietrza po całym pomieszczeniu.

fot. DYSON

Oczyszczacz, czy strażnik otoczenia?

Oczyszczacze powietrza Sharp KC-G wyposażone są w aż w 6 czujników, które kontrolują poziom zanieczyszczeń, zapachów temperatury i wilgotności powietrza, a także natężenie światła i ruch w pokoju.

fot. SHARP

Oczyszczacz usuwający pył

Oczyszczacz powietrza LG PuriCare wyposażono w specjalny czujnik, który pozwala automatycznie usuwać cząstki drobnego pyłu, gdy ich stężenie w powietrzu przekroczy dopuszczalną wartość.

fot. LG ELECTRONICS

Idealne rozwiązanie dla alergików

Dzięki zaawansowanej technologii oczyszczania i wieloetapowemu systemowi filtracji oraz czujnikowi AeraSense oczyszczacz Philips AC6608/10 doskonale usuwa zanieczyszczenia, alergeny, lotne związki organiczne i nieprzyjemne zapachy.

fot. PHILIPS

Klimatyzator sterowany głosem

Wolnostojący klimatyzator inwerterowy DUALCOOL ThinQ™ posiada funkcję sterowania głosem oraz zaawansowany czujnik ruchu.

fot. LG ELECTRONICS

Redukcja 300 zanieczyszczeń

System Atmopshere Sky™ skutecznie usuwa 99,99% cząstek powietrza o rozmiarze 0,007 mikrona i redukuje ponad 300 różnych zanieczyszczeń.

fot. AMWAY

Niewielki, lecz wydajny

Linia BLUE Pure 221 mimo swoich niewielkich rozmiarów jest niezwykle wydajny, dzięki specjalnemu filtrowi 360°. Dzięki niemu oczyszczacz zasysa powietrze ze wszystkich stron. To sterowane za pomocą jednego przycisku urządzenie jest idealne do średnich pomieszczeń takich jak salon. 

Fot. BLUEAIR

2w1 - oczyszczacz i nawilżacz

Nowy oczyszczacz i nawilżacz powietrza 2 w 1 Philips AC2729 łączy w sobie dwie funkcje i doskonale radzi sobie z zanieczyszczeniami smogowymi, powodującym dyskomfort suchym powietrzem, ale też szkodliwymi gazami, bakteriami, alergenami oraz wirusami. 

fot. PHILIPS

Pięć różnych filtrów oczyszczania

Tym, co wyróżnia oczyszczacz powietrza AF 100 od konkurencji, jest pięć różnego rodzaju filtrów, każdy dedykowany do usuwania innego rodzaju zanieczyszczeń. Urządzenie posiada m.in. wysokiej klasy filtr antysmogowy oraz filtr TVOC, który oczyszcza powietrze z formaldehydów, co przyda się na przykład po remoncie. 

fot. KÄRCHER

Oczyszczacz do małych pomieszczeń

Seria Sense+ jest idealna do mniejszych pomieszczeń, w których design ma znaczenie, ale czyste powietrze - jeszcze bardziej. 

fot. BLUEAIR

Wypowiedź eksperta

Zapytaliśmy również fachowca, na co zwrócić uwagę przy zakupie dobrej jakości oczyszczacza powietrza.

Sebastian Powroźnik
Ekspert TAURONA ds. oczyszczaczy powietrza

Urządzenie powinno mieć wydajność (przepływ filtrowanego powietrza liczony w m3 na godzinę) dostosowaną do powierzchni pomieszczenia. Powinno mieć też odpowiednie filtry, m.in. filtr HEPA i filtr węglowy. Usuwają one nawet 99 proc. zanieczyszczeń, w tym: kurz, roztocza, wirusy, pyłki, cząstki stałe, alergeny.

Tryb auto (automatyczna szybkość filtracji w zależności od stężenia zanieczyszczeń) pozwala oszczędzać energię. Natomiast funkcja jonizacji polecana jest osobom skłonnym do alergii i przeziębień.

A jak go kupić? Klienci, którzy kupią w TAURONIE prąd oraz gaz, otrzymają kupon na zakup oczyszczacza w bardzo korzystnej cenie. Niezależnie od tego, wszyscy klienci mogą nabyć te urządzenia w cenie regularnej, za pośrednictwem strony tauron.pl