Jak wszyscy wiemy, okres wiosenny, to czas wzmożonych zachorowań. A w szczególności teraz - w czasie, kiedy trwa epidemia szczególnie przyglądamy się swojemu zdrowiu. Co zrobić, aby czuć się w swoim domu bezpiecznie i nie zwariować?

Zima w tym roku, zaatakowała i zachwyciła nas w pełni. Biały krajobraz zaprasza do wyjścia z domu. Jednakże nie każdy z nas chce spędzać czas na zewnątrz z innymi ludźmi, gdyż jesteśmy na bieżąco informowani o otaczającej nas sytuacji epidemiologicznej. Co więcej mrozy za oknem mogą powodować, że nasz organizm łatwiej się wychłodzi, co za tym idzie narażony będzie na łatwiejsze złapanie infekcji.

Jednakże jest możliwość, aby w łatwy sposób zadbać o swoje zdrowie. Bo po prostu warto wybrać sprzęty, które za nas zadbają o bezpieczeństwo w naszym domu. Dlatego też firma Beko, wyszła naprzeciw potrzebom swoich konsumentów i stworzyła linię sprzętów użytku domowego, które posiadają funkcję dezynfekcji. Jest to linia HygieneShield. Są to sprzęty AGD, które zabijają ponad 99% wirusów i bakterii w trakcie programu dezynfekcji, co zostało udowodnione w niezależnym europejskim laboratorium badawczym.

Inspiracją do stworzenia linii była natura i jej naturalna moc do oczyszczania się. Urządzenia z linii HygieneShield zainspirowane zostały naturalną mocą oczyszczania - słońcem i gorącymi źródłami.

Odpowiednia ilość światła UV (takiego samego jak w słońcu), powoduje rozpad molekularnej struktury RNA lub DNA wszelkich mikroorganizmów, co też zostało wykorzystane w programach do dezynfekcji w urządzeniach takich jak: lodówka, suszarka i stylizator. Jego odpowiednia dawka jest bezpieczna dla ludzi, ale mordercza dla groźnych wirusów.

Z kolei gorąca temperatura (powierza i wody) powyżej wyżej 56°C - zdecydowanie wyższa niż podczas mycia lub prania ręcznego - zabija ponad 99% bakterii i wirusów (w tym koronawirusa) nawet w pół godziny. Dlatego też w urządzaniach "związanych" z wodą ta technologia została wykorzystana i są to: pralka, pralko-suszarka oraz zmywarka.

Sprzęt z technologią HygieneShield jest sprzętem, który idealnie dostosuje się do wnętrza. Wybiera się ten produkt, który aktualnie jest potrzebny w domu. Jako, że dezynfekcja jest dodatkową (chociaż unikalną) funkcją, nie tracą swoich standardowych funkcji, czy np. w lodówkach jest to chłodzenie, czy pranie w pralce.

Z racji tego, że obecnie więcej czasu spędzamy w domu, nie tylko funkcjonalność, ale także wygląd produktów ma znaczenie, gdyż widzimy niedociągnięcia w naszych domach. Drobne usterki i rzeczy, które były dla nas do zaakceptowania, gdy więcej czasu spędzaliśmy poza domem, w dobie home office, są dla nas coraz bardziej widoczne. Dlatego też produkty z linii HygieneShield charakteryzują się prostą, klasyczną linią i uniwersalnymi kolorami oraz idealnie pasują do zabudowy tak jak np. zmywarka.

Można więc powiedzieć, że sprzęty te posiadają wiele funkcji - po pierwsze są domowymi sprzętami, których potrzebujemy, po drugie posiadają potrzebną i zwiększającą bezpieczeństwo w naszym domu funkcję zabijania wirusów i bakterii z prawie 100% skutecznością, jak również estetycznym dopełniłem wnętrza.

Więcej informacji na: www.beko.pl