Akcesoria do gotowania

Akcesoria do gotowania to prezent, który sprawdza się w większości przypadków, ponieważ większość z nas gotuje. Nie chodzi tutaj o standardowe przybory, takie jak garnki czy chochla, ale o narzędzia bardziej zaawansowane. Dobrym pomysłem będzie stojak z zestawem ostrych noży, designerski stojak na przyprawy czy też komplet zróżnicowanych, silikonowych przyborów. Jeśli wybieramy się do osób ceniących zdrowe nawyki żywieniowe, można zastanowić się również nad parowarem, a który może zrzucić się więcej osób.

Kieliszki do wina

Kieliszki do wina to klasyk wśród prezentów na parapetówkę. Nie stanowią one podstawowego wyposażenia, jak szklanki czy kubki, a zawsze mogą się przydać. Dodatkiem do kieliszków może być dobre wino. W ten sposób goście mogą przynieść na przyjęcie naczynia, które przydadzą się już w trakcie imprezy do oblewania przeprowadzki.

Młynek do kawy i kawiarka

Jeśli znajomi urządzający parapetówkę należą do smakoszy kawy, a nie mają jeszcze narzędzi do parzenia jej w profesjonalny sposób, młynek do kawy i kawiarka mogą okazać się trafionym prezentem. Na rynku istnieje wiele modeli młynków zarówno ręcznych, jak i elektrycznych, które zapewnią gospodarzom możliwość mielenia ziaren na bieżąco. Z kolei kawiarki we włoskim stylu zapewniają ciemnemu napojowi niepowtarzalny smak, a poza tym pięknie prezentują się na kuchennej półce.

French press do parzenia herbaty

French press do parzenia herbaty do dzbanek, w którym znajduje się tłok z sitkiem. Dzięki niemu w naczyniu można parzyć herbaty liściaste. Wielkość naczynia można dostosować do potrzeb odwiedzanych znajomych, a uzupełnieniem prezentu może być zestaw liściastych herbat i dodatki w postaci imbiru, goździków czy miodu.

Blender

Blender to jedno z tych małych urządzeń AGD, bez których wiele osób nie wyobraża sobie gotowania. Przyda się zwłaszcza osobom przepadającym za kremami warzywnymi, koktajlami owocowymi czy sosami i domowym pesto. Jeśli znajomi, do których wybierasz się na parapetówkę jeszcze go nie mają, pomysł ten jest warty rozważenia.

Wyciskarka do cytrusów lub sokowirówka

Wyciskarka do cytrysów lub uniwersalna sokowirówka to kolejny pomysł na prezent dla osób ceniących zdrową i bogatą w witaminy dietę. Dobrej jakości urządzenia tego rodzaju można kupić już za kilkaset złotych, a jeśli kilka osób w grupie złoży się na zakup, to gospodarze otrzymają praktyczny prezent, z którego będą korzystali na co dzień. Rośliny doniczkowe To pomysł na prezent dla osób kochających kwiaty i mających w domu wystarczająco dużo przestrzeni na to, aby je ustawić. Przed zakupem warto jednak upewnić się, że w nowym lokum nie pojawiły się zwierzęta, a jeśli tak, to czy wybrana przez nas roślina im nie zaszkodzi. 

Zabawki dla psa lub kota

Pamięć o zwierzakach zrobi miłe wrażenie na gospodarzach, dlatego warto kupić jakąś zabawkę dla psa lub kota, jeśli wiemy, że znajomi przeprowadzili się w nowe miejsce z ukochanym czworonogiem. Może to być paczka uniwersalnych przysmaków lub zabawka. Taki gest na pewno zostanie doceniony przez właścicieli.

Wyszukany alkohol

Alkohol nie jest dobrym prezentem na parapetówkę tylko w przypadku osób, o których wiemy, że w ogóle go nie spożywają. W pozostałych przypadkach może być zarówno dodatkiem, jak i głównym prezentem, stając się dobrym początkiem dla domowego barku w nowym miejscu. Na tę szczególną okazję warto wybrać alkohol z nieco wyższej półki, oczywiście dostosowując go do upodobań organizatorów parapetówki. Świetnie sprawdzą się na przykład mocniejsze alkohole w ozdobnych butelkach.

Gry planszowe i towarzyskie

Gry planszowe i towarzyskie to świetny prezent dla osób, które za nimi przepadają i dobry początek wspólnej zabawy podczas parapetówki. Co roku odbywa się mnóstwo premier nowych gier, które doprowadzają uczestników do śmiechu, tak więc można z łatwością kupić grę, której znajomi jeszcze nie mają. Innym rozwiązaniem będzie kupienie dodatkowych kart do popularnych i posiadanych już przez nich gier, takich jak na przykład Dixit.

Nietuzinkowa książka kucharska

Jeśli Twoi znajomi kochają podróże i gotowanie, a w związku z tym chętnie eksperymentują w kuchni, to ciekawa książka kucharska może stać się dla nich inspiracją na przyszłość. Warto znaleźć książkę z przepisami nawiązującymi do ich upodobań lub ostatniej podróży, podczas której mieli okazję przetestować lokalne potrawy.