Legowiska dla zwierząt dopasowane do wnętrz

Coraz częściej właściciele czworonogów chcą dopasować legowiska do wystroju wnętrza. Obecnie wyszukanie odpowiedniego nie jest trudne, bez względu na styl, w jakim jest aranżowane wnętrze. Wpływa na to różnorodność materiałów, wykorzystywanych do ich produkcji jak również ciekawe ich formy. Jeśli chodzi o legowisko dla psa, musi być ono odpowiednio dopasowane do jego wielkości. Powinno ono zapewniać zwierzęciu możliwość swobodnego wypoczynku. Dlatego najlepiej, jeśli jest nieco większe niż psiak, co daje mu komfortowe warunki odpoczywania.

fot. OPINION CIATTI

Niezwykle popularne są miękkie posłania, wykonane z odpowiednich materiałów, zapewniające zwierzakowi wygodę. Tutaj również wielkość pa ma znaczenie, w przypadku większych zwierząt powinny być wykorzystane nieco większe ilości materiałów, aby pod wpływem wagi zwierzęcia nie zapadły się zbytnio. Kształty legowisk to bardzo wiele interesujących możliwości, poczynając od okrągłych poprzez owalny do kwadratowych czy też w interesujących kształtach, na przykład psich łap. Dość dużym zainteresowanie cieszą się miękkie legowiska, nazywane gniazdkami.

fot. ZARA HOME

Wykonuje się je z bardzo miękkich materiałów, a psiak leżąc w nim jest ze wszystkich stron otulony przez materiał. Designerskie legowiska to również wiele modeli wzorowanych na tradycyjnych meblach. Wykonane z drewna i odpowiednio dobranych materacy wyglądem do złudzenia przypominają kanapy czy sofy. Dzięki temu można je dopasować do wnętrz tak, że przypominają miniaturki mebli zastosowanych w konkretnym pomieszczeniu.

fot. FLUM Manufaktur

Jeśli chodzi o legowiska dla kota, tutaj również zauważyć można bardzo wiele interesujących modeli. Legowiska w kształcie domków, owoców czy podobnych, nietypowych kształtach z pewnością przyciągną uwagę każdego. Interesujące są też takie, które spełniają dwie funkcje, jak na przykład zintegrowane ze stolikiem kawowym. Stworzone pod jego blatem legowisko dla pupila to przykład niezwykle interesującego designu. Legowiska dla kotów zazwyczaj są zabudowane, w przeciwieństwie do tych przeznaczonych dla psów. Koty bowiem lubią przytulne i dość osłonięte miejsca, dlatego wybierając odpowiednie dla nich legowiska nie można o tym zapominać.

fot. FLUM Manufaktur

Miski dla zwierząt i ich interesujące formy

Designerskie akcesoria dla zwierząt to również ciekawe miski, które jednocześnie mają spełniać przeznaczoną dla nich funkcję. Wiele osób dla swoich pupili wybiera metalowe misi i nie zamierza z nich rezygnować. Można jednak zdecydować się na zakup ciekawych stojaków pod miski, które nie tylko nadadzą im ciekawego charakteru ale również sprawią, że zwierzętom będzie o wiele wygodniej jeść.

fot. IKEA

Mowa tutaj szczególnie o psach większych ras, które dzięki zastosowaniu stojaków nie muszą się schylać do jedzenia. Ustawienie misek na wysokości pyska zapewni im większą wygodę i komfort jedzenia. Stojaki mogą być wykonane z bardzo różnorodnych materiałów, a dodatkowo ciekawie zdobione czy personalizowane poprzez umieszczenie imienia zwierzęcia na widocznym miejscu stojaka.

fot. MADE BY PEN

Ciekawie prezentują się drewniane stojaki, dopasowane rozmiarem do misek, oczywiście odpowiednio zabezpieczone, aby łatwo można było je doczyścić. Niezwykle interesującą propozycją są również miski dla zwierząt ciekawe w swoich kształtach. Ceramiczne, metalowe lub wykonane z innych materiałów mogą jednocześnie stać się ciekawym elementem dekoracyjnym, jak na przykład miska dla kota w kształcie głowy kota. Podobnie miska dla psa może mieć bardzo różnorodne kształty, dzięki czemu właściciel może dopasować je do wystroju swoich wnętrz.

fot. BITE OF WHITE

Ceramiczne miski dla zwierząt w połączeniu na przykład z metalowymi stojakami nie tylko prezentują się odpowiednio ale również zapewniają zwierzakom komfort. Dodatkowo są bardzo łatwe do czyszczenia. Poszukując designerskich i interesujących dodatków dla swojego pupila każdy właściciel na pewno zdoła znaleźć odpowiednie. Nie tylko zwierzak będzie zadowolony, ale również będzie je można dopasować do wystroju wnętrza czy gustu właściciela.