Miejsce do pracy w salonie

Za chwile zacznę urządzać swoje pierwsze mieszkanie. Ponieważ jest niewielkie, chciałabym je tak rozplanować, żeby nie sprawiało wrażenia zagraconego a jednocześnie było funkcjonalne. W części salonowo - kuchennej bardzo bym chciała wstawić stół spełniający funkcję jadalni i jednocześnie miejsca do pracy.

Nie trzeba zmieniać układu ścian w mieszkaniu, by funkcjonalnie je zagospodarować. W sypialni bez problemu zmieści się podwójne łóżko (140 x 200 cm). Przy ścianie z oknem powinna znaleźć się głęboka szafa na ubrania, a przy ścianie z drzwiami druga - płytsza (gł. 50 cm) - z półkami na ubrania, szufladami itp. Takie ustawienie szaf jest o tyle korzystne, że pozwala zachować nieco więcej przestrzeni przy łóżku, niż gdybyśmy zamienili szafy miejscami.

W części dziennej możemy wyznaczyć umowną granicę pomiędzy salonem a kuchnią w postaci przedłużonej zabudowy meblowej (blat roboczy spełniający jednocześnie funkcję stołu jadalnianego oraz miejsca do pracy). Między zabudową kuchenną a kanapą zmieści się nieduża szafa (ubraniowa, gospodarcza, itp.), dalej jest miejsce na sporych rozmiarów mebel wypoczynkowy (ten na rysunku ma 220 cm dł.) - najlepiej z funkcją spania (goście). Po drugiej stronie salonu umieszczamy tv - niemal całą ścianę wokół niego możemy zabudować szafkami.

 Miejsce do pracy w salonie    Miejsce do pracy w salonie
1. Mieszkanie przed zmianą.   2. Mieszkanie po zmianie.