Sypialnia w kawalerce

W swoim nowym mieszkaniu chciałabym zlikwidować drzwi między przedpokojem a salonem oraz połączyć kuchnię z pokojem dziennym (a między nimi zrobić barek). Zależy mi również na wydzieleniu zamykanej sypialni. Proszę o poradę.

Najlepszym rozwiązaniem w tym mieszkaniu będzie zlikwidowanie ściany między kuchnią a salonem, ponieważ w kuchni nie ma okna i przydałoby się to miejsce doświetlić. Planowany barek proponuję zastąpić murkiem o wys. 120 cm, który z jednej strony zasłoni blat roboczy w kuchni, z drugiej pozwoli na postawienie mebla - np. dużej komody (każdy mebel umożliwiający składowanie jest cenny).

Kształt części dziennej idealnie nadaje się do wydzielenia w niej sypialni. Moja propozycja zakłada dwa wejścia do tego pomieszczenia (drzwi przesuwne - mogą być nawet chowane w ścianie) - by umożliwić wygodny dostęp do łóżka z każdej strony (dodatkowo zapewniamy swobodne dojście do okna). W sypialni zmieści się pojemna szafa wnękowa.

W salonie przy oknie bez problemu zmieści się stół na 4 osoby (o ile taki będzie potrzebny), który może być jednocześnie miejscem do pracy.

Sypialnia w kawalerce Sypialnia w kawalerce
1. Mieszkanie przed przebudową. 2. Mieszkanie po przebudowie.