Dwa mieszkania połączone w jedno

Kupiliśmy dwa mieszkania - jedno mniejsze, drugie większe, dwupoziomowe.  Chcemy je połączyć, by stworzyć jedno duże. Na dole chcielibyśmy mieć sypialnię z przylegającą do niej łazienką oraz kuchnię z dużą wyspą otwartą na salon i jadalnię, a przy wejściu do mieszkania szafki na ubrania. Na pierwszym piętrze sporą łazienkę, 2 sypialnie oraz pomieszczenie gospodarcze na pralkę, odkurzacz, mop itd. (najlepiej z wyjściem na balkon, by latem można było wynosić tam suszarkę z praniem). Wspomnę jeszcze tylko, że istnieje możliwość usunięcia ścian między mieszkaniami, ponieważ nie są to ściany nośne. Możemy również zmienić położenie schodów.

Na parterze ściany między mieszkaniami zostały usunięte. Przy wejściu zamiast szafy schowek na ubrania wierzchnie i buty - taka opcja umożliwi przechowywanie większej ilości rzeczy. Schody  zostały odwrócone tak, by można było pomiędzy nimi a sypialnią umieścić łazienkę większą niż poprzednio. Obok łazienki duża sypialnia, w której znalazło się miejsce na tv (w zabudowie meblowej) oraz toaletkę.

W części dziennej mieszkania kuchnia otwarta na salon z dużą wyspą, dalej część wypoczynkowa salonu. Komin, który pozostał na środku pomieszczenia po zburzeniu ścian (a którego nie możemy usunąć) został obudowany w taki sposób, by w zabudowie zmieścić bio kominek (dostępny z dwóch stron - wypoczynkowej i jadalnianej). Nad nim na ścianie można umieścić tv, który będzie widoczny również z kuchni. 

Na piętrze drobna przebudowa - w związku z tym, że schody w mieszkaniu zmieniły położenie, wejście do łazienki zostało przeniesione. Dzięki temu mamy też możliwość powiększenia łazienki. Pozostałe pomieszczenia bez zmian, jedynie w najmniejszym proponowałabym zrobić pomieszczenie gospodarcze - a w nim pralka, odkurzacz, mop, itp. Zimą może służyć jako suszarnia, latem pranie można wynieść do suszenia na balkon.

Parter przed przebudową Parter po przebudowie
1. Parter przed przebudową. 2 Parter po przebudowie.
Piętro przed przebudową Piętro po przebudowie
3. Piętro przed przebudową. 3. Piętro po przebudowie.