Porady projektanta

Aranżacja pasująca do żyrandola z kryształkami

Chciałabym się dowiedzieć, jaki wystrój salonu pasowałby do żyrandola z czarnym kloszem i długimi wiszącymi kryształkami. Miałby on wisieć nad stołem jadalnianym. Nie wiem, jak dobrać dodatki, kolory, jaki styl mebli. Salon jest połączony z otwarta kuchnią. Jak to zgrać, żeby kuchnia i salon tworzyły spójną całość z tym żyrandolem ?

Żyrandol z kryształkami idealnie wpisuje się w styl glamour.

Kolory - czerń, biel oraz szarości z dodatkiem jednego bardziej żywego koloru, najlepiej fioletu. Pikowane kanapy i krzesła / fotele. Tapety w wyraziste wzory. To wszystko składa się na styl glamour. Jest bardzo wyrazisty i dekoracyjny, więc aby uniknąć aranżacyjnego chaosu, trzeba zachować umiar i nie przesadzić z dekoracjami.

Aby uzyskać stylistycznie spójną przestrzeń, proponowałabym urządzić salon i kuchnię prosto i nowocześnie oraz dodać po kilka akcentów w stylu glamour zarówno w kuchni / jadalni, jak i w salonie. 

Czyli np. żyrandol z kryształkami nad stołem jadalnianym oraz pikowane krzesła, w salonie tapeta w tym stylu oraz zasłony, a w kuchni fioletowe płytki ścienne i kryształowe gałki do szafek.

Udane połączenie surowej nowoczesności i stylu glamour (choć akurat bez żyrandola z kryształkami), można zobaczyć także w tym wnętrzu.

Aranżacja pasująca do żyrandola z kryształkami Aranżacja pasująca do żyrandola z kryształkami
Dwuosobowa sofa Program Kler IO30, głęboko pikowana, wykończona kryształkami Swarovskiego,wym: 167 x 91 x 74 cm, KLER, od 6832 zł Lampa kryształowa LMD8816M-61-4L wisząca, metal, kryształki, materiał typu spaghetti, czarna, śred. 50 cm, wys. 65 cm, LEDUNO, 1950 zł
 
Stół Glamour Retro, biały, fornirowany, wym: 80 x 140 x 75 cm, MEBLE GLAMOUR, 1195 zł Krzesło Cintura Glamour, szare/czarne, tkanina, nogi bukowe, wym: 43 x 60 x 90 cm, KARE DESIGN, 1466 zł
   
Lustro Glamour PU - 126, białe, rama z masy żywicznej, wym: 98 x 98 cm, MEBLE GLAMOUR, 845 zł Tapeta ścienna na flizelinie Rash Glamour, wzór w kolorze fioletowym, RASH, 84,24 zł / rolka
 
Jadalnia w stylu glamour, źródło: designstyle.net  Wnętrze w stylu glamour, źródło: wnetrzaplus.pl
  
Kuchnia z jadalnią w stylu glamour, źródło: kobieta.onet.pl